Prototüüpide loomiseks ellu kutsutud rahastu Prototron kogus kuuendas taotlusvoorus 50 nutikat ideed, kellest parimad astuvad ekspertkogu ette oma projekti kaitsma.
Valdkonniti laekus ootuspäraselt enim, 23 taotlust, elektroonika ja infotehnoloogia vallas. Järgnesid materjalitehnoloogia ja mehhaanika valdkonnad 18 taotlusega.
„Prototroni taotlused on muutunud iga vooruga tehnoloogia- ja teadmiste põhisemaks. Ootuspäraselt koosnevad taotlusi esitavad meeskonnad oma ala ekspertidest, kellel on oskused ja soov oma toode äriks pöörata. Kindlale nišile suunatud ja tugeva taustaga ideid me Prototronis näha soovimegi, sest just neil on potentsiaal maailmas läbi lüüa,“ kommenteeris esitatud taotlusi Tallinna Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie.
Tänaseks on Prototroni kõikidesse taotlusvoorudesse esitatud enam kui 400 ideed. Prototüübi loomiseks on rahastuse saanud nutitelefoniga suhtlev järjekorrastend, mobiilne tuulemõõtmisseade, akupakk ja aku juhtimissüsteem, mereseiresüsteem, 3D printimise tarkvara, statistilistel andmetel põhinev keeleõppeprogramm ja luksusautode multimeediasüsteem. Toetuste summad on ulatunud 3100 eurost kuni 11 640 euroni.
Taotluse esitanud ideede hindamisel ja parimate selgitamisel lähtutakse prototüübi ärilisest potentsiaalist, uudsusest ja teostava meeskonna kompetentsidest. Taotletavale rahasummale ei ole piiranguid seatud.
Laekunud taotlusi hakkavad hindama eksperdid Priit Alamäe (Nortal), Jaak Raie (Tehnopol), Robert Kitt (Swedbank), Yrjö Ojasaar (Publification.com), Andrus Oks (Eesti Arengufond), Jaanus Tamm (Defendec), Almar Proos (Favor) ja Siemon Smid (Tallinna Tehnikaülikool).
15. novembriks selguvad need projektid, mille elluviimist Prototroni rahastust täies mahus finantseeritakse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.