Ehkki Twitteri börsidebüüdiga kaasnenud 73% hinnahüpe oli üks tähelepanuväärsemaid pika aja jooksul, ei küündinud mikroblogi investoritelt küsitud raha hulk ligilähedalegi suurematele aktsiaemissioonidele.
Et aidata suhestada Twitteri IPOt, millega kaasati 2 mld dollarit, Ühendriikide aktsiaturgude ajalooga, võtab Äripäev tänases paberlehes kokku viis kõige suuremat börsidebüüti. Siia alla käivad vaid USA ettevõtted, kuigi ametlikult on Hiinas läbi viidud kaks maailma suurimat IPOt. Lisaks ei ole tabelis AIG ja AT&T n-ö IPOsid. Toome ära suuruselt viienda, esimesed neli leiab tänasest paberlehest.
5. United Parcel Service (UPS)
Kaasatud summa: 5,5 mld dollaritEsimese päeva tootlus: 36,3%Aktsia hind IPO ajal: 50 dollaritAktsia hind praegu: 99,10 dollarit
Artikkel jätkub pärast reklaami
1999. aasta novembris börsile tulnud kullerfirma on liikunud suhteliselt stabiilselt ning teeb praegu oma kõigi aegade tippe.
Lisaks neljale suuremale IPOle saab tänasest Äripäevast lugeda, miks aktsiad börsile viia, milline on hea ja milline ebaõnnestunud IPO.
Autor: Rainer Saad, Rivo Sarapik
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.