Täna võttis riigikogu vastu seaduse, millega vähendatakse maanteeameti toimingute eest võetavaid riigilõivumäärasid e-teeninduses 20% võrra.
Ühtlasi ümardatakse allapoole täisarvudeks tavapärasel viisil tehtavate toimingute riigilõivud.
Maanteeameti peadirektori asetäitja Lauri Lugna selgitas, et e-teeninduses saab uuel aastal teha enim kasutatavaid põhitoiminguid nagu sõiduki omanikuvahetus ja juhiloa väljastamine.
„Need toimingud muutuvad mugavamaks, neile kulub vähem aega ning soovi korral saadetakse uus registreerimistunnistus ja juhiluba inimesele postiga koju kätte ja selle eest ei pea juurde maksma,“ rääkis Lugna, kelle sõnul prognoositakse järgmiseks aastaks kõikide liiklusregistri tehingute suurenemist 3% võrra.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„E-tehingute odavnemine peaks motiveerima e-teenust rohkem kasutama,“ märkis Lugna, kelle sõnul suurenevad liiklusregistribüroodes tehtavate toimingute riigilõivumäärad 5% võrra.
Järgmiseks aastaks prognoositakse 125 000 sõidukiomaniku vahetust ja 66 000 juhiloa väljastamist.
Riigilõivu ja liiklusseaduse muutmise seadus jõustub uuest aastast.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.