Marta Jaakson • 31 detsember 2013

Purde: investor otsib lendavaid ettevõtteid

Pipedrive'i kaasasutaja Urmas Purde märkis, et investorite siiameelitamiseks ei pruugi Eesti kui Skype'i sünnimaa tuntusest alati piisata.

„Palju lihtsam on investeerida ettevõtte kehasse, mis tegutseb sulle arusaadavas majandusruumis, sulle arusaadavate seaduste järgi. Investor on tavaline inimene, kes tahab tegeleda asjadega, mis on tema äri ja mitte tegeleda sellega, mis ei ole,“ nentis Purde.

„Investor on keskendunud ettevõtete otsimisele, mis lendavad. Ta otsib nõela heinakuhjast. Kes veel suudab siia juurde uurida ühe vähetuntud riigi maksuõigust...“ arutles Purde.

Ta selgitas, et kuigi Eesti on mõningates investeerimisringkondades tuntud kui Skype'i sünnimaa või kui innovatiivse tehnoloogia leiupaik, ei pruugi sellest piisata, et maandada paljude potentsiaalsete investorite ebakindlust Eesti ettevõttesse investeerimise ees.

Ta lisas, et on paaril korral palunud juristidel koostada ülevaateid Eesti majandusruumist või seadusandlusest, et investorite võimalikke hirme paaris küsimuses veidike leevendada.

Iirimaa või Luksemburg tekitavad tema sõnul vähem võõristust, mis tema hinnangul ei tule mitte nende parema ettevõtluskeskkonna tõttu vaid tuntuse tõttu.

Purde selgitas, et Eestisse mitteinvesteerimise korral ütleb investor, et kui tahate meiesuguste investoritega rääkida, siis on investeeringuteni jõudmiseks palju paremad võimalused, kui asutate oma ettevõtte investori koduriigis. Noor Eesti ettevõtte, kes alles otsib investoreid, võibki riskide maandamiseks Purde hinnangul nii toimida.

Skype'i endine juht Sten Tamkivi pakkus välja kolm Eesti ettevõtluskeskkonda parandavat muudatust blogis Memokraat.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821