Indrek Kald • 17. jaanuar 2014
Jaga lugu:

Arengufond tasub hea idee eest 24 000 eurot

Arengufond kuulutas välja konkursi ideedele, mis arendaks Eesti majandust ja tõstaks inimeste elukvaliteeti. Võitnud idee esitajat ootab aastane stipendium oma mõtte elluviimiseks.

"Otsime lennukaid ja mõjukaid ideid, mis oleksid ka ellurakendatavad," ütles Arengufondi juht Tõnis Arro pressiteates.

Eriti oodatud on ideed, mille esitaja ise teab, mida ja kuidas selle ellurakendamiseks tegema peaks - ning millesse ta on valmis isiklikult panustama. Selleks annab Arengufond võitjale aastase stipendiumi suurusega 2000 eurot kuus, mida makstakse idee autorile või kokkuleppel temaga kellelegi teisele.

Konkursimõtte ajendiks on fondi teatel Skype'i Eesti esinduse eksjuhi Sten Tamkivi essee mullu sügisel ilmunud Arengufondi Mõtteraamatus. Seal kirjutas Tamkivi, et me ei oska endale sõnastada ilusaid, kaasahaaravaid ja inspireerivaid eesmärke.

"Sten soovitab rohkem unistada ja mõelda "mis-oleks-kui" võtmes. See on sõbralikum ja vabastavam, kui oma aja ära elanud Nokia otsimine, või pidev kurtmine, et Eestil pole enam NATO või Euroopa Liidu sarnast suurt sihti, mille poole püüelda," ütles Arro.

"Ärksates peades on raudselt häid ideid, kuid igapäevane elu lükkab nendega tegelemise enamasti umbmäärasesse tulevikku. Arenguideede konkursiga soovib Arengufond anda julgetele võimaluse raha pärast muretsemata terve aasta oma unistuse elluviimisele pühendada. Kui unistus teoks saab, võidab sellest nii inimene ise kui terve Eesti," lisas ta.

Ideed tuleb esitada kirjalikult, aga tegemist pole esseekonkursiga. Hinnatakse sisukust, lennukust ja rakendatavust. Ideid oleks soovitav esitada kohe, et teised saaksid nende üle arutleda ja neid oma mõtetega täiendada. Arengufond teeb kõik selleks, et korraldada sisukat arutelu ja parimate ideede elluviimisele kaasa aidata.

Konkursil osalemise tähtaeg on 1. mai. Finaali jõudnute ideed avaldatakse trükis. Ideid võivad esitada kõik, täpsemad juhised ja konkursitingimused asuvad Arengufondi kodulehel.

Hiljemalt jaanipäevaks valib Arengufondi komisjon kuni kolm stipendiaati. Võitjad on on oodatud nende endi poolt valitud perioodil töötama Arengufondi büroos Tallinnas.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee