Kaisa Gabral • 27. jaanuar 2014
Jaga lugu:

Priit Alamäe: riiklik palgatoetus on rumal mõte

Nortali juhi ja osaniku Priit Alamäe sõnul on riikliku palgainvesteeringute toetuse mõte rumal.

Smart Valley OÜ juht Rainer Aunpu märkis täna Äripäevas ilmunud kolumnis, et kui ettevõtted tõstavad palgakulu bilansi investeeringute reale, siis äkki hakkab seda lähenemist toetama ka riik palgainvesteeringute toetustega.

"Riikliku palgainvesteeringute toetuse mõte on lihtsalt rumal, seda on raske kommenteerida. Kõik me koos moodustamegi Eesti riigi ja me koos kogume piiskhaaval selle raha kokku, mida riik saab kulutada. Millegipärast läheb see tõde aegajalt meelest ära – riigi raha näikse tulevat kuskilt avakosmosest ja riigi võimel investeerida ja kulutusi tõsta ei oleks justkui mitte mingit seost objektiivse reaalsusega," märkis Priit Alamäe.

Kui kõikide inimeste palku tõstetakse ja selle palgatõusu finantseerimiseks tõstetakse sama palju nendesamade palgasaajate makse, siis meenutab see Alamäe hinnangul parun Münchausenit, kes tahab ennast patsipidi soost välja tõsta. "Sama loogikat edasi arendades võiks riik ka keskselt ära määrata kõikide inimeste palgad, aga see viiks meid tagasi ühte süsteemi, kuhu me ei taha kindlasti mitte tagasi minna," lisas ta.

Alamäe hinnangul peab iga ettevõtja navigeerima kolmnurgas kliendid-töötajad-aktsionärid ja selleks, et pikaajaliselt edukas olla, peavad selles süsteemis kõik rahul olema.

"Usun siiralt, et kõik vähegi mõtlevad ettevõtted maksavad palka täpselt niipalju, kui on turutingimustes võimalik, arvestades klientide hinnatundlikkust, tööjõuturu eripärasid ja aktsionäride ootusi investeeritud kapitali tootlikkusele," lisas IT-ettevõtja.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt