• 03.02.14, 15:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Leedu idufirma sai rekordilise rahasüsti

Internetis riiete vahetamise ja müügiga tegelev Leedu start-up Vinted on saanud Balti riikide kõige hinnatumaks idufirmaks.
Vinted sai eelmisel nädalal USA fondilt Insight Venture Partners 20 miljoni euro suuruse rahasüsti. Investeering on suunatud ettevõtte arengusse, kirjutab Arcticstartup.
Kui arvestada, et ettevõtte väärtus oli enne investeeringut 80 miljonit eurot, on nüüd, pärast rahasüsti, Vintedist saanud Baltikumi hinnatuim idufirma, ütles Baltic Startup Watchi esindaja Allan Martinson.
„Alustasime projektiga viis aastat tagasi ning see oli meile rohkem hobi,“ ütles Vintedi juhatuse esimees Justas Janauskas.
Vintedi projekt sündis Leedus 2008. aastal. Täna tegutseb ettevõte USA, Saksamaa, Prantsusmaa, Poola ja Tšehhi turul, lähiajal on plaan minna ka Suurbritannia turule. Vintedi kinnitusel on neil kogu maailmas kaheksa miljonit kasutajat. Ettevõtte peakontor asub Vilniuses.
Tegemist ei ole Vintedi esimese investeerinuga: mullu jaanuaris investeeris ettevõttesse 5 miljonit eurot Londoni fond Accel Partners.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 10:01
Tippettevõtte juht: IT tulevik on meeletu – mis järgmiseks?
Nõudlus innovaatiliste lahenduste järele on suurem kui kunagi varem. Ettevõtted seisavad silmitsi üha keerukamate ohtudega, alates lunavara rünnakutest kuni andmetöötluse geopoliitiliste aspektideni. Samuti tuleb sammu pidada võimsate tehnoloogiliste arengutega: kvantarvutid ning ettevõtte andmete ülesed otsingusüsteemid on vaid mõned neist.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele