Raido Neemre • 10 märts 2014

Kas Netflix on ülehinnatud?

Tehnoloogiasektor on keset polariseeruvat debatti selle üle, kas mõnigate ettevõtete nagu Twitteri ja Facebooki aktsiad ei ole mitte ülehinnatud. Netflix on klubiga liitunud ning ettevõtte aktsiad on teinud muljetavaldava ralli, mis aga ei veena mõningaid investoreid selle jätkusuutlikkuses.

Netflixi aktsiad rallisid viimase 12 kuu jooksul 153% ning maksavad praegu üle 450 dollari aktsia kohta, andes ettevõtte koguväärtuseks 26,9 miljardit dollarit. Selline väärtus ei ole realistlik, kuna ettevõtte ärimudel ei ole jätkusuutlik, arvab Noster Capitali juhtivpartner Pedro De Noronha.

Jaanuaris teatas Netflix oma neljanda kvartali tulemustest, mis põrmustasid analüütikute ootused ülikiire müügikasvuga ning lõpetas aasta 44 miljoni kasutajaga.

Paljud analüütikud ei usu, et Netflixi suur kasum ja kõrge väärtus tähendaks tingimata seda, et nende aktsia kukub peagi.

“See sektor on üleüldiselt väga kuum ning sellises keskkonnas asjad paisuvadki. See, et sellel on kõrge väärtus, ei tähenda minu arvates seda, et see tingimata peaks kukkuma. Ma ei näe ühtegi banaanikoort horsondil,” sõnas Panmure Gordoni meediaanalüütik Alex De Groote.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821