21 märts 2014
Jaga lugu:

Lepik: ajude siia meelitamiseks peab tegema süstemaatilist tööd

Eesti Arengufondi majandusekspert ja nutika spetsialiseerumise valdkonna juht Kristjan Lepik märkis eilsel Targa Tööstuse konverentsil, et Eesti peaks tegema süstemaatilist tööd, et ajusid siia meelitada.

Lepik pidas üritusel ettekande teemal „Tehnoloogiad, mis muudavad tööstust,“ milles tõdes, et praktiliselt ainuke viis Eesti majanduskasvu uueks laineks on targa töö edendamine ning võitlus ajude pärast muutub ühel hetkel väga agressiivseks.   

Eestile olulisi arengusuundi on Lepiku sõnul täna kolm. Need on IT läbi teiste sektorite (nt. tööstuse automatiseerimine), tervisetehnoloogiad ja biotehnoloogia, kus on palju kasutamata võimalusi ning ressursside väärindamine.Lepik viitas, et suures plaanis tasub vaadata IT sektori arengut, mis on muutunud teisi sektoreid hõlmavaks. Selline horisontaalne lähenemine mõjutab Lepiku sõnul otseselt ka tööstussektorit.Samas on Lepik kindel, et tööstussektoril seisab ees automatiseerimise laine ning seni on selle olulisust ning sellega kaasnevaid muutusi tõsiselt alahinnatud.

Autor: Marek Mühlberg, Raigo Neudorf

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112indrek.kald@gmail.com
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150ana.madismae@aripaev.ee