Autor: Kadrin Karner • 15. mai 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Selgusid IKT valdkonna silmapaistvamad

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit tunnustas täna 2013. aasta silmapaistvamaid IKT valdkonnaga seotud inimesi ja ettevõtteid.

Auhinnad jagati kategooriates Aasta Idee, Aasta Tegija, Aasta Tegu ja Aasta Läbimurdja.

Aasta Idee – Interdistsiplinaarsed, IKT –ga seotud õppekavad IT õigus ja Integrated engeneering (Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool).

„Lisaks IKT sektori arengule on oluline kasvatada teiste tööstusharude IKT kasutamise võimekust,“ sõnas ITL juhatuse liige Tiit Paananen. „IKT oskused teistes valdkondades on oluline allikas, millega luua majandusse lisaväärtust. Mõlemad programmid toovad õppijatele uued oskused, et luua uut kvaliteeti,“ lisas ta.

Aasta Tegija – Jaak Vilo. Tartu Ülikooli Arvutiteaduse Instituudi ümberkorraldamine ja kaasajastamine

„Jaak oma energia, visiooni ja haardega on eeskujuks sellest, kuidas hea juhtimise all saab visioonist strateegia ja strateegiast tegevus, millel ka mõõdetavad tulemused,“ ütles Tiit Paananen.

Aasta Tegu – projekt „Netis sündinud“ kui väga mõjus ja innovaatiline lahendus internetiturvalisuse alase teadlikkuse tõstmisel

Auhind antakse projekti konsortsiumile Vaata Maailma SA, BCS Koolitus AS, VAT Teater.

„Etendus „Netis sündinud“ on suurepärane näide sellest, kuidas läbi koostöö ja kaasamise saab tuua noorteni väga olulise sõnumi – kui seotud ja samas erinevad on virtuaal- ja reaalmaailma põimunud probleemid ning kui võrdselt palju on ohte ja võimalusi meie elu lahutamatuks osaks saanud internetikeskkonnas – visuaalselt ja noortele omases keeles,“ ütles ITL-i juhatuse liige Tiit Tammiste. Ta lisas: „Lapsi internetist ära tuua ei ole võimalik ega vajagi. Tähtis on olla internetis targalt ning etendus „Netis sündinud“ sellest nii noortele, nende vanematele kui õpetajatele arusaadavas keeles räägibki.“

Aasta läbimurdja - Trigoni Agri AS, IT tulemuslik integreerimine äriprotsesside toetamiseks

„Trigon Agri AS on integreeritud toidutoorme tootja, mis asutati 2006. aastal 20 miljoni euro suuruse stardikapitaliga. Tänaseks on ettevõte kasvanud üheks suurimaks teraviljatootjaks kogu maailmas. Trigon Agri kontrolli all on ligikaudu 150,000 hektarit põllumaad Ukrainas, Venemaal ja Eestis,“ tutvustas ettevõtet ITL-i president Anneli Heinsoo.  Heinsoo sõnul on Trigon Agri silmapaistev näide sellest, millised muutused võib äris saavutada, kui kaasata targalt info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat. „Ettevõtte lähenemine, kuidas IT abil lahendada äriprobleeme ja IT lahenduse eduka elluviimisega saavutada paremat toimivust ja tõhusust tegevustes, on eeskujuks traditsioonilistele majandussektoritele,“ nentis Heinsoo.

TAUST

Alates 1998. aastast on ITL selgitanud välja olulisi tegusid ja tegijaid Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni valdkonnas, juhtimaks esile tõstmisega laiema avalikkuse tähelepanu valdkonna olulisematele protsessidele ja suundumustele. Auhindu silmapaistvate saavutuste eest IKT valdkonnas anti välja juba 16. korda.

ITL on info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid ja organisatsioone ühendav erialaliit, kus liikmeid on täna 80. ITL-i peamine eesmärk on soodustada IKT sektori äri Eestis, pakkuda lisandväärtust Eesti majandusele ning hõlbustada ettevõtetevahelist koostööd. Põhilised tegevussuunad on IKT valdkonna populariseerimine, erialase hariduse edendamine ja seadusandluse parandamine. Liitu kuuluvate ettevõtete käive moodustab üle 75% Eesti IKT-sektori kogukäibest.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052