Jaga lugu:

Rõivas: valitsuse siht parimad kasvutingimused IKT-ettevõtetele

Peaminister Taavi Rõivas ütles kolmapäeval Turus toimunud Läänemere piirkonna tippkohtumisel, et info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaalasel (IKT) piiriülesel koostööl on väga oluline roll majanduskasvu hoogustamisel ja töökohtade loomisel regioonis.

„Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia on majanduskasvu mootor Eestis ja Läänemere ääres,“ ütles Rõivas ja jätkas: „meie valitsuse siht on luua IKT-ettevõtetele parimad kasvutingimused.“ Peaminister lisas, et sellele peaks tähelepanu pöörama ka Läänemere piirkonna koostöö tasandil. „Me peame Läänemere piirkonnas tegutsema ühiselt kolmes suunas. Käivitama regionaalse idufirmade tugiprogrammi, ühendama jõud IKT-spetsialistide koolitamiseks ning looma taristu piiriülesteks digiteenusteks.“

Rõivase sõnul on ettevõtluskeskkond Läänemere piirkonnas uute IT-firmade tekkeks väga soodne. „Poliitikud peavad aitama uute ettevõtjate unistused teoks teha,“ rõhutas ta.

Rõivas osales digitaalmajandusele pühendatud paneeldiskussioonis koos Soome peaministri Jyrki Kataineni ning mitmete rahvusvaheliste IKT-ettevõtete tippjuhtidega. Diskussioon toimus Läänemere strateegia foorumi ning Balti Arengufoorumi raames.

Tegemist on aasta olulisima konverentsiga, mis on pühendatud koostööle Läänemere piirkonnas ja mis tõi kokku pea tuhat eksperti, tipp-poliitikut ning majandusliidrit.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt