Eesti ja Saksimaa alustavad koostööd e-teenuste arendamiseks 

Eile allkirjastas peaminister Taavi Rõivas allkirjastas Leipzigis ühisavalduse Saksimaa peaministri Stanislaw Tillichiga, et anda roheline tuli koostööle e-teenuste valdkonnas.  

Peaminister ütles kohtumisel, et Eesti jagab hea meelega oma kogemusi e-teenuste arendamisest. “Samas oleme huvitatud ka Saksimaa kogemusest ja koostööst elektroonika vallas,” ütles peaminister ning kutsus Saksimaa eksperte Eestisse põhjalikumale visiidile, et konkreetsed koostööhuvid ja -kohad välja selgitada.

Eesti ettevõtete huvide paremaks esindamiseks avas peaminister Leipzigis ka aukonsulaadi, mis on juba üheksas Saksamaal.

Peaminister tänas aukonsul Sebastjan Gemkowit, et ta on enda peale võtnud Eesti inimeste ja ettevõtete huvide esindamise. “Nii Eesti kui Saksimaa näevad end areneva innovatsiooni- ja kasvukeskkonnana. Eesti aukonsulaat võiks kujuneda kohtumispaigaks, kus ettevõtete vahel kontakte luua, ideid vahetada ja koostööd algatada,” ütles Rõivas.

Saksimaal asub Euroopa suurim nano- ja mikroelektroonika klaster Silicon-Saxony, kus ligikaudu 2000 firmat arendavad ja toodavad peamiselt elektroonikakomponente, nendel baseeruvaid tooteid, tarkvara ja teenuseid.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821