Autor: Alyona Stadnik • 26. september 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Funtikov: 30st üks on edukas

Eestis on umbes kolmkümmend mängufirmat, kuid ainult üks nendest on edukas, kirjeldas Creative Mobile`i asutaja Vladimir Funtikov oma sektorit Äriplaanil.

„Ma ei ütleks, et keegi on takistanud mul äri tegemist Eestis, aga kindlasti saaks riik rohkem aidata,“ rääkis Funtikov. Ta rõhutas, et ei ole vaja just tema ettevõtet aidata, vaid pigem väiksemaid ettevõtteid. "„Kui valitsus toetaks selliseid ettevõtteid, siis edukaid ettevõtteid oleks meil palju rohkem,“ lausus Funtikov.

Funtikov tõi näitena, et teised riigid panustavad mängutootmise sektorisse palju rohkem. „Leedu meelitab ettevõtteid enda juurde, näiteks Suurbritannias on maksusoodustus mängutootjatele,“ nimetas Funtikov. „Soome investeeris sellesse valdkonda kümme aastat tagasi ja juba teenib tagasi seda.“

Samas Funtikov ei plaani praegu Eestist ära kolida. "Oleme mõelnud, kuid konkreetset plaani meil ei ole. Kolida ei ole praegu motivatsiooni," tõdes ta.

Eesti eeliseks ta nimetas odavat tööjõudu, mis on suhteliselt heal tasemel.

Mis puudutab mängude tootmist, siis Funtikovi sõnul üle 90% mängutootjatest on eksportöörid ning viimased viis aastat on kõige arenenumad just mobiilimängude tootjad, selle põhjuseks on nutitelefonide ja tahvelarvutite populaarsus. Ta lisas, et nutitelefonid on tehniliselt väga head ning nendes on hea mänge mängida. "Inimeste arv, kes mängib mobiilis mänge kasvab iga aasta ja ei see turg saa nii peagi otsa," märkis Funtikov. 

Ettevõtte tulukasv tuleb Funtikovi sõnul mitte uute mängude pealt, vaid olemasolevate mängude detailidest. Järgmise aasta osas on Funtikov optimistlik ning usub, et nende käive kasvab.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052