• 13.10.14, 00:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Programmeerimisnädalal tutvustab üle 600 lapse arvutiga loodud konkursitöid

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud ProgeTiigri õpilaskonkurss „Tuleviku õpperuum 2050!“ saab avapaugu 11.—17. oktoobrini tähistataval üle-euroopalisel Code Week programmeerimisnädalal. Üle Eesti on rohkem kui 600 õpilast loonud arvutimänge, roboteid, animatsioone, mobiilseid äppe ning muusikapalasid, mis tulevad esitlemisele 13 maakondlikul kohtumisel.
ProgeTiigri õpilaskonkursil osaleb õpilasi vanuses 5-19, osalejad on jaotunud 2-5 liikmelistesse meeskondadesse. Maakondlikesse voorudesse on end registreerinud üle 200 meeskonna, kus kokku on üle 600 õpilase. Konkursil peavad õpilased looma sellise tuleviku õpperuumi, kus neile endile meeldiks õppida. Töid saab esitada viies kategoorias:  arvutianimatsioon või –mäng, robotid ja tuleviku õpperuum, muusikapala „Koolikell", 3D graafika, mobiilne äpp.
ProgeTiigri üleriigiline õpilaskonkurss saab alguse üle-euroopalisel programmeerimisnädalal, mil  kõik osalejad tutvustavad oma loovtöid ja saavad näpunäiteid täiustamiseks. „Selle nädala loosungiks võiks olla „Progeda on lahe!“,“ ütles ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. “Oleme sidunud ProgeTiigri konkursi Code Week´i initsiatiiviga, et toetada sellega Euroopa ühispingutust“.
ProgeTiigri konkursi maakondlikud voorud toimuvad Tartus, Tallinnas, Pärnus, Kohtla-Järvel, Raplas, Haapsalus, Sõmerul, Väätsal, Tõrvas, Põlvas, Kuressaares, Viljandis, Narvas ja Võrus. Õpilaste loovtööde esitlustele on oodatud kõik huvilised!
Maakondlikele voorudele järgneb hindamisperiood kuni novembri lõpuni, seejärel valitakse välja parimad tööd, mis pääsevad 24. jaanuaril 2015 toimuvale finaalüritusele Tallinna Lauluväljakul.
ProgeTiigri õpilaskonkursi kohta loe lähemalt siit.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ProgeTiigri programm on keskendunud tehnoloogiahariduse lõimimisele õppetöösse, eesmärk on äratada õppijates huvi inseneriteaduste, disaini, tehnoloogia ja IKT valdkondade vastu ning toetada laste tehnoloogilist mõtlemist ja taipu, et neist saaks tehnoloogia loojad mitte ainult tarbijad.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele