Telema võrgus edastatud e-dokumentide maht ületas 2014. aasta septembris ühe miljoni piiri. Viimase kümne aastaga on Telema läbi teinud märkimisväärse kasvu. Aastal 2004 vahendati miljon dokumenti terve aasta jooksul kokku, täna edastakse sama maht ühe kuuga.
“Miljoni dokumendi edastamine kuus on muidugi tähtis verstapost, aga siin meie kasv kindlasti ei peatu,” kommenteerib Telema tegevjuht Hele Hammer. “Meil on hea meel, et Baltikumi jaemüüjad ja tarnijad on EDI hüvedest aru saanud ning jätkavad jõudsalt e-dokumentide osakaalu suurendamist oma kaubandusprotsessides.”
Telema vahendab kokku 20 erinevat tüüpi e-dokumente, neist enamlevinud on e-arve ja e-tellimus. 2014. aastal edastatakse Telema võrgus hinnanguliselt ligi 3,5 miljonit e-tellimust ja 3,3 miljonit e-arvet. Teiste dokumenditüüpidega kokku on eeldatav dokumendimaht kaugelt üle 10 miljoni.
EDI dokumente kasutatakse enim jae- ja esmatarbekaupade sektoris. Kõik suuremad Baltikumi jaeketid (Selver, Prisma, Rimi, ETK, ABC Supermarkets, Palink ja Maxima) juba kasutavad EDI või on seda juurutamas. E-dokumentide võrgustik muutub tihedamaks ja kasutamine aktiivsemaks, sest üha rohkem tarnijaid eelistab jaemüüjatega vahetada dokumente elektroonselt. Jae- ja esmatarbekaupade sektori kõrval laieneb EDI kiiresti ka ehitusmaterjalide kaubanduses.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Telema AS on juhtiv EDI operaator Baltikumis, kes toetab kaubandusettevõtete tarneahela protsesse IT lahendustega. Telema edastab kaubandusdokumente (tellimused, arved, saatelehed) ja töötleb neid vastavalt ärireeglitele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?