Mait Kraun • 7. november 2014
Jaga lugu:

Miks pole mobiilimaksed turgu vallutanud?

Võib küll tunduda, et tarbijad kasutavad oma nutitelefone ja tahvelarvuteid kõige eluks vajaliku jaoks. Üks asi aga, millest suur osa neist hoidub, on mobiilimaksed.

Kusjuures 48 protsenti küsitletutest ütles USAs, et nad pole kunagi oma mobiili makseteks kasutanud, selgub digitaalsele kaubandusele lahendusi pakkuva ettevõtte Avangate uuringust.

Miks väldivad niivõrd paljud inimesed mobiilimaksete tegemist? 40 protsenti vastas, et nad ei taha mobiili salvestada tundlikku informatsiooni, vahendab Fox Business.

Isegi tarbijad, kes teevad mobiiliga oste, ei tunne ennast turvaliselt. 22 protsenti ütles, et mobiilimakseid tehes nad ei tunne, et see oleks täiesti ohutu, kuid teevad seda siiski.

Vaatamata mobiilimaksete muredele soovib enamus siiski paberist loobuda – lausa 90 protsenti vastanutest ei eelista maksta arveid tšekiga. Tarbijad ootavad, et lahendused muutuksid turvalisemaks ning mugavamaks.

„Täna on näha, et me digitaliseerime tooteid teenusteks – mida me kutsume ka „Uute teenuste majanduseks“ – ja see sünnitab järgmise generatsiooni tarkvara- ja võrguteenuste ettevõtteid, kes revolutsioneerivad kaubandust,“ ütles Avangate tegevjuht Carl Theobald.

"Selliste uute teenusepakkujate jaoks pole raha teenimine enam kinni vaid maksetehingu tegemises. Edaspidi on võimalus olla kliendiga kontaktis, teda teenindada ning luua pikaajalisem suhe,“ lisas Theobald.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee