13. ja 14. novembril kohtuvad eksperdid TÜ-st, TTÜ-st, IT kolledžist ning välispartnerid Kreekast ja Soomest, et selgitada, kuidas senisest suurem osa kodanikest seosteks oma karjääri teadlikult IKT-sektoriga.
Aastajagu tehtud uurimistöö tulemusena on osapooled leidnud põhjused, mis on mõjutanud üliõpilasi minema kõrghariduse tasemel IT-d õppima ning mis neid õpingute vältel motiveerib. On leitud, et suur osa IT üliõpilasi (32,2%) on esimese aasta jooksul õpingud katkestanud, kuid katkestamise põhjused vajavad veel edasist uurimist.
Seminaril antakse ülevaade viimastest andmetest ja teguritest, mis mõjutavad väljalangemist ja uurimise tulemusena kujunenud esialgsest kontseptsioonist. Kontseptsioon sisaldab endas soovitusi õpilastele ja üliõpilastele, lapsevanematele, IT ettevõtetele, kõrg- ja üldharidusasutustele, poliitikakujundajatele jt organisatsioonidele. Just selle kontseptsiooni välja arendamine ongi projekti viimase aasta peamiseks eesmärgiks.
Seminar toimub ühisprojekti „Kontseptuaalne raamistik suurendamaks ühiskonna pühendumist IKTsse: IKTga seonduvaid karjäärivalikuid motiveerivad ning IKT rakendamiseks ja arendamiseks vajalikku kompetentsust arendavad lähenemised üld- ja kõrghariduses“ raames.
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.