Merlin Mägi • 5. veebruar 2015
Jaga lugu:

IT ettevõtted kogunevad Riias e-tervise konverentsil

Läti korraldab maikuus Riias e-tervise nädala, mille raames tulevad kokku eksperdid üle maailma, et arutleda, kuidas saaks IKT tervishoiuteenuseid kogu maailmas efektiivsemaks muuta.

11.-13. mail Riias toimuva e-tervise nädala raames leiab aset kaks sündmust – Euroopa Nõukogu eesistujariigi Läti tervishoiuministeeriumi poolt korraldatav e-tervise konverents ning HIMSS Euroopa poolt korraldatav WoHit konverents ja mess, mis on pühendatud IT-lahendustele tervishoius.

E-tervise nädala raames tutvustavad erinevad riigid oma kogemusi efektiivsuse suurendamisel e-tervise lahenduste abil. Räägitakse, mida toob endaga kaasa big data ning kuidas olemasolevaid andmeid kõige optimaalsemalt kasutada.

E-tervise nädal on oluline kogu IT sektori jaoks, sest pakub suurepärast võimalust IT ettevõtetele esitleda e-tervise lahendusi kogu maailmale.

"Mobiilsed tehnoloogiad, suured andmekogumid ehk big data, privaatsus ja turvalisus, koostalitlusvõime ja ühenduvus – see sündmus puudutab peaaegu kõiki e-tervise valdkonna olulisi aspekte ning analüüsib tuleviku koostöövõimalusi riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil,” ütles HIMSS Euroopa avalike suhete asepresident Christina Roosen.

Konverentsil osalevad IT ettevõtted, haiglate IT juhtid, patsientide- ja arstide esindusorganisatsioonid jt. Eestist osaleb Eesti E-tervise Sihtasutuse juht Raul Mill.

HIMSS on rahvusvaheline valitsusväline organisatsioon, mille eesmärk on innovatsiooni ja IT-lahenduste abil parandada tervishoiuteenuseid.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt