ITuudised.ee  • 21. september 2015
Jaga lugu:

Täna algab suurim kodumaine küberjulgeolekuõppus

Foto: Raul Mee

Täna algab Tallinnas õppus KüberSiil 2015, mille käigus simuleeritakse ulatuslike küberintsidentide lahendamist. Riigi Infosüsteemi Amet on õppusele kaasanud üle kahekümne partneri Eesti riigiasutuste ja elutähtsaid teenuseid osutavate ettevõtete seast.

Õppuse juhi Lauri Luhti sõnul testitakse osalejate võimekust küberintsidente lahendada ning nende lahendamiseks kehtestatud protseduure.  Osalejad saavad oskusi ja kogemusi, kuidas kasutada ressursse ning teha koostööd intsidentide kiiremaks lahendamiseks.

Luhti hinnangul on õppus vajalik nii korraldajatele kui osalejatele, kuna Eesti julgeolek sõltub suuresti oskusest küberintsidentidega toime tulla."Ei saa eeldada, et suudame kõiki ründeid ja intsidente ära hoida. Seetõttu tuleb valmistuda ka nende tagajärgede lahendamiseks. Kahjulike tagajärgede vähendamiseks on oluline valmisolekut ning taasteplaanide toimivust testida,” ütles Luht.Riigi Infosüsteemi Amet vastutab ulatuslike küberintsidentidega kaasnevate hädaolukordade lahendamise eest Eestis.24. septembrini kestvat õppust jälgivad vaatlejad teistest Eesti riigiasutustest ning RIA partnerid välisriikidest.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee