Kümne aasta jooksul on e-hääletuse lahendust pidevalt uuendatud, et kohaneda kiirestiarenevate digitaalsete ja sotsiaalsete muutustega. 5. ja 6. novembril toimuval rahvusvahelisel foorumil räägitakse erinevatest arendusvõimalustest Eesti näitel.

- E-valimised otsivad arendusvõimalusi
Tartus toimuv rahvusvaheline foorum käsitleb e-valimiste minevikku ja tulevikku ning keskendub e-hääletamise õppetundidele ning uute lahenduste leidmisele pidevalt muutuvas digitaalses maailmas.
Teadusarendusfoorumil tutvustatakse kolmeaastase teadusprojekti tulemusi Eesti e-hääletuse tehnilistest ja ühiskondlikest aspektidest.
„Nii näiteks oleme leidnud, et e-hääletajate populatsioon on 10 aastaga mitmekesistunud, st neid ei iseloomusta enam konkreetsed tunnused. Veelgi enam, alates neljandatest valimistest, kus kasutati e-hääletust, ei saa enam rääkida tüüpilisest e-hääletajast, sest e-hääletamise tõenäosus on ühtviisi samasugune nii noortel, vanadel, meestel, naistel, enam ja vähem haritud inimestel,“ rääkis Tartu ülikooli riigiteaduste teadur Kristjan Vassil inimeste profiilidest, mida peab e-hääletamise arendamisel arvestama.
Ürituse korraldavad Eesti e-hääletamise eksperdid AS-st Cybernetica, Tartu ülikooli riigiteaduste instituudist ning Vabariigi valimiskomisjoni elektroonilise hääletamise komisjonist.
Rohkem infot foorumi kohta leiab
siit.
Seotud lood
Värskelt Euroopa kõige väärtuslikumaks börsifirmaks kerkinud Saksa tarkvaraarendaja SAP korraldab Tallinnas sündmuse –
SAP Innovation Day Estonia, kus jagatakse soovitusi ning
viise ettevõtte kasvuks ning kuidas panna AI ja kaasaegne andmeanalüüs konkurentsieelisena kõige efektiivsemalt tööle.