Kümne aasta jooksul on e-hääletuse lahendust pidevalt uuendatud, et kohaneda kiirestiarenevate digitaalsete ja sotsiaalsete muutustega. 5. ja 6. novembril toimuval rahvusvahelisel foorumil räägitakse erinevatest arendusvõimalustest Eesti näitel.

- E-valimised otsivad arendusvõimalusi
Tartus toimuv rahvusvaheline foorum käsitleb e-valimiste minevikku ja tulevikku ning keskendub e-hääletamise õppetundidele ning uute lahenduste leidmisele pidevalt muutuvas digitaalses maailmas.
Teadusarendusfoorumil tutvustatakse kolmeaastase teadusprojekti tulemusi Eesti e-hääletuse tehnilistest ja ühiskondlikest aspektidest.
„Nii näiteks oleme leidnud, et e-hääletajate populatsioon on 10 aastaga mitmekesistunud, st neid ei iseloomusta enam konkreetsed tunnused. Veelgi enam, alates neljandatest valimistest, kus kasutati e-hääletust, ei saa enam rääkida tüüpilisest e-hääletajast, sest e-hääletamise tõenäosus on ühtviisi samasugune nii noortel, vanadel, meestel, naistel, enam ja vähem haritud inimestel,“ rääkis Tartu ülikooli riigiteaduste teadur Kristjan Vassil inimeste profiilidest, mida peab e-hääletamise arendamisel arvestama.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ürituse korraldavad Eesti e-hääletamise eksperdid AS-st Cybernetica, Tartu ülikooli riigiteaduste instituudist ning Vabariigi valimiskomisjoni elektroonilise hääletamise komisjonist.
Rohkem infot foorumi kohta leiab
siit.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.