3. november 2015
Jaga lugu:

Presidendi Kultuurirahastu ja Skype Eesti asutasid noore IT-teadlase eripreemia

Skype Eesti juht Andrus Järg.
Skype Eesti juht Andrus Järg.  Foto: Eiko Kink

2. novembril allkirjastasid Presidendi Kultuurirahastu ja Skype Eesti lepingu noore IT-teadlase eripreemia väljaandmiseks, mida võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks.

Preemia on mõeldud kuni 35-aastasele teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või kes on taotluse esitamise hetkel doktoriõppesse vastu võetud ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega.

„Olen ikka rõhutanud reaalteaduste ja infotehnoloogia õppimise vajalikkust ja just nõnda, et  infotehnoloogia ei oleks asi iseenesest, vaid aitaks kaasa kõigi eluvaldkondade paremale toimimisele,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves, kelle algatusel ja eestvõttel preemia loodi.

„Mul on hea meel, et Skype Eesti, kes juba on toetanud reaalteaduste eripreemia väljaandmist õpetajatele, astus sammu edasi ja hakkab nüüd toetama noori teadlasi, kes infotehnoloogia tarkvaraarenduse ja –rakenduse valdkonnas tegutsevad,” lisas riigipea.

“Seitsmendal koostööaastal Vabariigi Presidendi Kultuurirahastuga silmapaistva reaalteaduste õpetaja või õppejõu tunnustamiseks on meil suur rõõm anda teada uue – noore IT teadlase toetamiseks mõeldud eripreemia asutamisest, mida järgmise kolme aasta jooksul rahastame. Skype’i Eesti arendustiim peab väga oluliseks, et tarkvara arendusvaldkonna noored andekad tegijad saaks keskenduda uurimistööle ja maailmamuutvat teadmust luua,“ sõnas Skype Eesti juht Andrus Järg.

Kandidaate preemiale võivad esitada nii noored IT-teadlased ise kui ka nende juhendajad, tööandjad, erialaühendused, ülikoolid, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed.

 Preemiale saab kandideerida 5. detsembrini 2015.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt