10. november 2015
Jaga lugu:

Eesti aitab Gruusial e-riiki arendada

Välisminister Marina Kaljurand kõnelemas Gruusia e-valitsemise mestiprojekti avaüritusel.
Välisminister Marina Kaljurand kõnelemas Gruusia e-valitsemise mestiprojekti avaüritusel.  Foto: Välisministeerium

E-riigi Akadeemia alustab Gruusias e-valitsemise mestiprojekti, et toetada e-Gruusia kontseptsiooni ja strateegia loomist ning viia riigi e-valitsemine ja küberturvalisus vastavusse Euroopa Liidu standarditega.

Välisminister Marina Kaljurand ütles tänasel Gruusia e-valitsemise mestiprojekti avaüritusel, et Eesti on e-valitsuse ja e-teenuste kiirest rakendamisest palju võitnud. „E-valitsemine aitas meil reforme läbi viia ja muuta Eesti demokraatlikuks, läbipaistvaks ja kaasaegseks õigusriigiks,“ sõnas välisminister. „Gruusia on juba arenenud infotehnoloogiaga riik ja ma loodan, et Eesti ekspertide poolt jagatavad teadmised ja kogemused aitavad e-Gruusiat edasi arendada,“ lisas ta.

Mestiprojekti käigus tõstetakse Gruusia justiitsministeeriumi juurde kuuluva Andmevahetuse Agentuuri (Data Exchange Agency) ja Gruusia valitsuse teadmust ning oskusi e-Gruusia arendamiseks. Samuti kaasajastatakse Gruusia e-valitsemise ja küberturvalisuse alast seadusandlust, et viia see kookõlla ELi standarditega.

18 kuud kestva mestiprojekti jooksul nõustavad ja koolitavad Eesti e-riigi ülesehitanud eksperdid koostöös Itaalia ekspertidega Gruusia Andmevahetuse Agentuuri ja teiste valitsusasutuste töötajaid.

Mestiprojekti nõuniku Ivar Tallo sõnul on E-riigi Akadeemia ja seeläbi ka Eesti riik esmakordselt nii mastaapse mestiprojekti juhtpartneriks. “E-riigi Akadeemial on paljude riikide valitsuste nõustamise ja ametnike koolitamise kogemus, kuid see projekt annab meile võimaluse juhtida kogu teadmiste siiret,“ rõhutas Tallo. „Eesti e-riigi ehitamisel oleme saanud unikaalseid kogemusi, mis on väärtuslikud just siirdeühiskondadele nagu seda Gruusia täna veel on,” lisas ta.

E-riigi Akadeemia on ka varasemalt teinud Gruusiaga koostööd. “2005. – 2008. aastal aitasime Gruusial ellu viia koolide varustamist arvutitega ehk Hirvehüpet, mis on vasteks meie Tiigrihüppele,“ märkis Tallo. „Samuti olen nõustanud Gruusia esimese e-valitsemise strateegia tegemist.”

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt