ITuudised.ee  • 11. jaanuar 2016
Jaga lugu:

EAS toetab läbimurdeliste tehnoloogiate loomist

Ettevõtlusminister Liisa Oviir.
Ettevõtlusminister Liisa Oviir.  Foto: Raul Mee

Täna avatava arenguprogrammiga soovib EAS suurendada nende ettevõtete arvu, kelle abil on Eestil järgmiste aastate jooksul välja pakkuda arvestataval määral läbimurdelisi tehnoloogiaid, tooteid ja teenuseid.

Arenguprogramm on uus lähenemine ettevõtete toetamisele, kus hinnatakse ettevõtte olukorda ja vajadusel suunatakse konsultantide ja mentorite abil tähelepanu kitsaskohtadele, arengu- või tootearendusvõimalustele. Programmis osaledes paneb ettevõte kokku senisest ambitsioonikama ja pikemalt ette vaatava arenguplaani.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir usub, et programmi tulemusena saab Eesti endale juurde tugevaid eksportivaid ettevõtteid.  "Ekspordi ja tööstustoodangu langustrendi valguses on õige aeg panustada sellesse, et meie ettevõtted saaksid muutuvate oludega kiiremini kohaneda," sõnas ta EASi pressiteates.

"Ettevõtte arenguprogrammiga pakume ettevõtjatele edukamaks arenguks seda väljundit, mis neil puudu on – aitame arendada toodet või teenust, leida sellele ostja ja siseneda eksporditurule," lisas Oviir.

Ilma ekspordita ettevõtlusministri sõnul uut raha riiki ei tule, töökohti ei looda ja üldine rikkus ei kasva. "Arenguprogrammis vaadeldakse toetatavat ettevõtet tervikuna ning pakutakse talle tuge just nendes kohtades, kus king kõige rohkem pigistab," lisas Oviir.

Ettevõtte arenguprogramm toetab ettevõtete läbimõeldud arengut, tegevuste paremat planeerimist, innovatsiooni rakendamist ja tootearendust. Iga programmis osalev ettevõte toob arenguprogrammi läbimise käigus turule uusi tooteid ja teenuseid, mis on senistest suurema kasumlikkusega.

Programm on mõeldud vähemalt kolmeaastase tegevusajalooga ambitsioonikatele ettevõtetele, kes soovivad kasvada ning kellel on valmisolek investeerida. Eelduseks on ekspordikogemuse olemasolu ja vähemalt kaheksa töötajat.

Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest rahastatava programmi eelarve on 73 miljonit eurot, sellest esimese etapi eelarve 20,5 miljonit.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt