19. ja 20. jaanuaril toimub Tallinnas IT Kolledžis diplomitööde kaitsmine mitmel õppekaval. Loe, kes millist diplomitööd kaitseb.

- IT Kolledži XIII lennu lõpuüritus juunis 2015.
- Foto: IT Kolledž
Diplomitöid kaitstakse erialadel IT süsteemide administreerimine, IT süsteemide arendus, infosüsteemide analüüs ja tehnosuhtlus. Otseülekannet diplomitööde kaitsmistest saab vaadata ka IT Kolledži kodulehel.
Diplomitööde kaitsmine õppekaval IT süsteemide administreerimine
19. jaanuaril kl 9.30–15Komisjoni esimees Kalle Tammemäe, liikmed Katrin Loodus, Rein Remmel, Andres Septer, Siim Vene.1) Kriitilise taristu elektritoiteallikate integreerimine IPpõhisesse haldussüsteemiDeniss Krajuhhin2 Eramu automatiseerimislahenduse väljatöötamine ja juurutamine Raspberry Pi ning Arduino abilRain Kärner3) Kodukontori üldistatud lahendusOlga Loiko4) Harukontorite kohtvõrkude uuendamine suurettevõtte näitelIndrek Mitt5) Keskhalduslahenduse juurutamine ettevõttesHeiko Niidas6) Kataloogi ja nimeserveri teenuste asendamine vabatarkvaralise lahendusega OÜ Järve Biopuhastus näitelRobert Ohak7) Reeglipõhise võrgulahenduse juurutamine Telegrupp ASi näitelSiim Soe8) Maavalitsuste dokumendihaldussüsteemi Delta versioonivahetus Andmevara ASi näitelRaigo Trei9) Ettevõtte intsidendihaldustarkvara valik aktsiaseltsi Eesti Energia näitelTimo Trummer10) Intervallkaamerate haldus- ja seirelahenduse loomine Raspberry Pi abilRene RüntDiplomitööde kaitsmine õppekavadel IT süsteemide arendus, infosüsteemide analüüs, tehnosuhtlus20. jaanuaril kl 9.30–14.30Komisjoni esimees Valdo Praust, liikmed Kaido Kikkas, Alar Krist, Priidu Paomets, Tiina Seeman.1) Nutistu seadme andmehõive ning töötlemine Microsoft Azure pilvesPriit Aarma2) Nägemispuudega inimestele eestikeelse nutirakenduse loomineKarl Kadalipp3) Personaliinfosüsteemi loomine Tieto Estonia ASi näitelKristo Kuiv4) Ärianalüüsi platvormi laiendamine Balti riikidele ASi SEB Eesti näitelSander Laadi5) Teenuspõhine dokumentide genereerimise süsteemJoonas Püüa6) Big Data töötlus ja salvestamine Hadoop tööriistadegaMargus Roo7) Teradata andmebaasi kasutavate SPSS Modeleri ad-hoc päringute analüüs ja optimeerimine finantsettevõtte näitelLiubov Kyaes8) Tarkvaraline lisakiht X-tee andmevahetuskihi testimise ja arendamise hõlbustamiseks - analüütiku vaadeTanel Ehrenpreis9) IT teenuste halduse tarkvara juurutamine ASi Würth näitelAivar Ukleika
Infotehnoloogia Kolledž on 2000. aastal loodud rakenduskõrgkool, mida haldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA). IT Kolledžis on võimalik omandada rakenduslik kõrgharidus õppekavadel IT süsteemide administreerimine, IT süsteemide arendus, Infosüsteemide analüüs ja alates 2015. aasta sügisest uuel ingliskeelsel küberturbe tehnoloogiate õppekaval. Kokku õpib IT Kolledži päevases, õhtuses ja kaugõppes üle 950 õppuri. IT Kolledžist on suundunud tööjõuturule 791 IT-spetsialisti.
Seotud lood
Kuni 7. septembrini toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledžis kaugõppe vastuvõtt õppekavadele IT süsteemide administreerimine ja IT süsteemide arendus. IT Kolledži kaugõpe sobib eelkõige töötavatele inimestele, kes soovivad omandada kvaliteetset IT kõrgharidust põhitöö kõrvalt. Kandideerimise eeldus on Eestis omandatud keskharidus või sellele tasemelt vastav välisriigi haridus.
Eesti Infotehnoloogia Kolledž alustab uue arendusprojektiga „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine“ (VÕSA). Projekti eesmärk on luua uudne, õppetegevust toetav ja laiendav virtuaalne õpikeskkond, mis võimaldab muuta IKT õpet praktilisemaks, paindlikumaks ja õppijat toetavamaks.
Täna allkirjastasid Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus (SMIT) koostöökokkuleppe, mille peamine eesmärk on kaasata SMITi spetsialiste IT Kolledži õppetöösse.
“Inimesed omavad põhjalikku ülevaadet sellest, mitu sammu nad päeva jooksul on teinud ja kui palju kaloreid kulutanud – aga kui küsida pealtnäha lihtsaid küsimusi ettevõtte andmete, süsteemide ja logide kohta, siis ollakse omadega ummikus,” möönab kodumaise ettevõtte ByteLife juht Janek Gridin murelikult.