ITuudised.ee  • 22. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Maa-amet täiendas aadressiotsingu rakendusliidest

Maa-ameti aadressiotsingu rakendusliides.  Foto: maa-amet

Maa-amet täiendas oluliselt aadressiotsingu rakendusliidest. Nüüd võimaldab see kasutajail oma asukohta veebis kuvada ameti pidevalt uueneva aluskaardi taustal.

Maa-ameti teatel saab aadressiotsingu rakendusliidest In-ADS lihtsalt paigutada erinevatesse veebipõhistesse infosüsteemidesse. Värsked täiendused võimaldavad:

lisada kaardile WMS-teenuse kaudu kättesaadavaid lisakihte;kuvada kaardile mõõtkava;lisada vahemaa ja pindala mõõtmise võimalus;kasutada kaarti täisakna režiimis.

Valminud on ka In-ADSi redaktor, millega saab:

joonestada kaardil lihtsaid geomeetriaid, neid muuta ja kustutada;joonestatud geomeetria salvestada välisesse andmebaasi ja seda taasesitada kaardile;määrata geomeetriatele oma kujunduse, näiteks punktile kuvatava ikooni ja selle suuruse, joonele laiuse ja värvi ning alale lisaks täitevärvi ja selle läbipaistvuse.

In-ADSi redaktorit saab integreerida näiteks veebipõhistesse vormidesse, kus vormi täitjal tuleb lisaks tekstilisele infole lasta sisestada ka ruumilist infot, näiteks objekti asukoht, huviala või mõni teelõik, mida taotlus puudutab.

Redaktori laienduse kasutamine eeldab, et kasutajal on olemas oma andmebaas, kuhu joonestatud geomeetriat GML, KML või GeoJSON formaadis salvestada ja kaardile taasesitada.

Maa-ameti arenduspartner In-ADSi väljatöötamisel on AS Datel.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt