ITuudised.ee  • 28 jaanuar 2016
Jaga lugu:

Arengufond sai uue investeerimiskava

Arengufondi nõukogu esimees Ville Jehe.  Foto: Raul Mee

Arengufondi nõukogu kinnitatud uue investeerimisstrateegia kohaselt hakkab fond investeerima ärikiirenditesse, mis omakorda rahastavad innovaatilisi tehnoloogiaettevõtteid.

Arengufondi nõukogu esimees Ville Jehe kinnitas pressiteates, et fondi investeerimistegevuse eesmärgiks on olnud kohaliku riskikapitalituru elavdamine ning see on ka õnnestunud.

"Eesti startupid suudavad edukalt kaasata väliskapitali ning Eesti enda tehnoloogiaettevõtetesse ja uude majandusse investeerijaid on koondunud valdkonna katusorganisatsioonidesse EstVCA ja EstBAN. Arengufondil on nüüd paras aeg oma fookust muuta ja suunata investeeringud majandusse ärikiirendite kaudu," selgitas Jehe.

Startup Estonia juht Mari Vavulski ütles, et Eesti peab olema piisavalt julge, et rakendada innovaatiliste iduettevõtete põhimõtteid - lansseerida projekte, kohanduda kiirelt turuolukorrale ning õigel hetkel "väljuda".

"Seda Arengufondi uue investeerimisstrateegiaga tehaksegi – investeeringuid erafondidesse, mis on turulähedased ning annavad riigile võimaluse sellest tegevusest pikas perspektiivis väljuda," märkis Vavulski.

Uue investeerimissuuna finantseerimiseks kasutatakse kapitali, mis on tagastatud ja tagastatakse tulevikus Arengufondile ning selle investeerimisettevõtte AS SmartCap poolt valitsetavale fondile Early Fund II otseinvesteeringutest väljumiste tulemusel.

Arengufondi nõukogu otsustas ka, et otseinvesteeringute fondivalitsemine reorganiseeritakse: koostöös Euroopa Investeerimispangaga leitakse avaliku konkursiga professionaalne erafondivalitseja, mis hakkab tulevikus haldama seniseid otseinvesteeringuid. Reorganiseerimine on kavas lõpule viia alanud aasta jooksul.

Nõukogu otsustas jätkata arutelu Arengufondi seiretegevuse ümberkorraldamiseks.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112indrek.kald@gmail.com
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150ana.madismae@aripaev.ee