Tehnoloogiaettevõte Planet OS esitles oma esimest rakendusliidest, mis kergendab suurandmetega tegelevate teadlaste ja arendajate ligipääsu kolme tervet maailma hõlmava prognoosimudeli alusandmetele. Tööriistast võiks teiste seas kasu lõigata energeetika- ja põllumajandussektor ning (tark)tööstus, kirjutab ERR.
Kuigi valitsustel ja erasektoril pole kliima- ja ilmaandmete kaasamisest riskianalüüside koostamisel ja tugisüsteemide rajamisel pääsu, nõuab see tavaliselt rohkelt aega ja vaeva. Seejuures pole probleemiks mitte niivõrd andmete enda analüüs, vaid enamik ajast kulub nende otsimisele ja ettevalmistamisele. Näiteks tuleb suured andmekogud esmalt tervikuna alla laadida või kasutatakse andmete esitamiseks mujal kui teaduses harva kasutatavaid formaate.
Räniorus tegutsev ettevõte Planet OS tuli välja universaalse rakendusliidesega, mis annab ligipääsu kõigile sellesse kataloogi kantud ilma- ja kliimaandmetele ning võimaldab teha ka kitsamaid päringuid, keskendudes vaid parasjagu huvipakkuvale teabele. Platvormile loodetakse tuua ka mitmete ilma- ja kliimaandmetega tegelevate eraettevõtete andmekogud.
Esialgu saab rakendust kasutada teatud piirini tasuta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Loe lähemalt uudist
ERR Novaatorist.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.