Populaarse taksoteenuse Uber suurim konkurent, Hiina idufirma Didi Kuaidi on lähedal kokkuleppele, mille õnnestumisel kaasaks ettevõte 2 miljardi dollari jagu investeeringuid.
Juhul kui see õnnestub, saaks Didi Kuaidist maailma suuruselt neljas idufirma. Esikohal on praegu Uber, järgnevad Xiaomi ja Airbnb. Didi ise ametlikku kinnitust seoses investeeringuga andnud pole ning on siiani keeldunud teemat üldse kommenteerimast.
Hiina on taoliste teenuste nagu Uber jaoks praegu kiireima kasvuga turg, mistõttu hakkab seal tekkima üha suurem konkurents.
Didi kaasas möödunud aastal 3 milljardit dollarit ning ettevõtte väärtus on praeguseks hinnatud 16,5 miljardile dollarile. Didi tegutseb umbes 400 Hiina linnas. Ettevõte loodab, et selle aasta lõpuks kasutab Didi teenust 10 miljonit autojuhti ja 30 miljonit sõitjat.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Pille Ivask, kaasautor
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Jagamismajanduse Seltsi liikmed avaldavad täna Riigikogu ees ühiselt mõtlevate ettevõtjate kogunemisega jagamismajandusele toetust. Samal päeval on Riigikogus esimesel lugemisel seaduseelnõu, mis reguleerib Eestis sõidujagamise.
Uberi lobitööl on mõru maitse juures, aga kui suures plaanis jääb aegunud seadusandlus uutele ärimudelitele jalgu, siis on Eesti riigil võimalus teha kiire ja õiglase lahendusega maailmas ajalugu, arvab Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad.
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.