19 aprill 2016

Eesti jagamismajandus tähistab esimest sammu sõidujagamise reguleerimisel

Foto: Pixapay

Eesti Jagamismajanduse Seltsi liikmed avaldavad täna Riigikogu ees ühiselt mõtlevate ettevõtjate kogunemisega jagamismajandusele toetust. Samal päeval on Riigikogus esimesel lugemisel seaduseelnõu, mis reguleerib Eestis sõidujagamise.

Ürituse eesmärk on avaldada toetust Eesti kiirelt kasvavale  jagamismajanduse sektorile ning tutvustada Eesti ettevõtteid nagu GoWorkaBit, Fundwise, Jobbatical, Shipitwise, Taxify, Toitla, Wisemile, Autolevi, Uber Estonia, Bondora ja Crowdestate.

Jagamismajanduse Seltsi kõneisiku Sander Ganseni sõnul on Eesti majanduse huvides valdkonna kiire reguleerimine ja ta peab oluliseks, et riik suudab ühte sammu käia uuendusliku tehnoloogia poolt toodud muudatustega majanduses.

„Meie eesmärk ei ole kellelegi vastanduda, vaid tähistada seda päeva ja tunnustada Riigikogu liikmeid ülejäänud Euroopale eeskuju näitamise eest. Eesti on esimene riik Euroopa Liidus, kes on otsustanud nii selgelt jagamismajanduse enda kasuks tööle panna.“

„Jagamismajandus võimaldab inimestel paremini rakendada oma olemasolevat vara, loob kümnetele tuhandetele inimestele võimaluse paindlikuks teenistuseks ning suurendab läbipaistvust majanduses. Kõik toetajad on oodatud koos meiega tähistama Eesti parlamendi edumeelset sammu, millega antakse kasvavale majandusharule vajalik õiguslik tõuge,“ lausus Gansen.

Avalik toetusavalduse jagamismajanduse reguleerimiseks toimub 19. aprillil kell 9.30-10.30 aadressil Lossiplatsi 1a.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112