Hiidlane lõi veebiäridele petturite tuvastamise lahenduse

Foto: Andres Haabu

Aasta eest hakkas 21aastane Hiiumaalt pärit noormees arendama isikutuvastusteenust, mis jätab tema konkurendid üle maailma kaugele selja taha, kirjutab Urmo Andressoo Äripäevas.

Kaarel Kotkas rajas firma Veriff, mis on juba aidanud suurimal kliendil Hansapostil järelmaksudega tekitatud kahju vähendada, tuvastades pettureid. Samuti teeb Veriff koostööd Inbankiga ja horisondil on leping Uberiga. Praeguseks on Veriff edukalt tuvastanud 1750 inimese isikusamasuse ning kõik petised tagasi tõrjunud.

Turgu on teenusele aga üle maailma. Nii näiteks selgus eelmisel aastal tehtud küsitluses, et 24% Ameerika investoritelt on varastatud krediit- või deebetkaardi andmeid, kirjutas Nasdaq. 2015. aastal varastati Ühendriikides umbkaudu 15 miljoni inimese identiteet, millest tulenev kahju ulatus üle 50 miljardi dollari, kirjutab identiteedivarguste uudiskülg Identity Theft. 

Transferwise'is identimissüsteeme testides töötas Kaarel Kotkas välja oma lahenduse, mis edestab konkurente tehnoloogilise taseme poolest ja see meeldis kohe ka e-residentsuse tiimile.

Loe  pikemalt Äripäevast

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112