E-riigi Akadeemia (eGA) liitus Secure Identity Alliance’iga (SIA), kes nõustab rahvusvaheliselt digitaalse identiteedi ja turvaliste e-teenuste loomist ja juurutamist.
Nõuandva vaatlejana toob eGA ühendusse praktilised teadmised nii e-valitsemise ja digitaalse identiteedi toimimisest Eestis kui ka e-valitsemise juurutamisest teistes riikides. SIA näeb eGAl võtmerolli poliitikate, raamistike ja juhiste arendamisel, mis toetavad edukat e-teenuste strateegiate levitamist maailmas.
“Järjepidevalt parimate kogemuste ja teadmiste kaasamisel saab ühendus toetada valitsusi e-teenuste arendamisel. Peame üksteiselt õppima ning arendama struktuure ja raamistikke, et lahendada olemuselt keerukaid rahalisi, sotsiaalseid, poliitilisi ja tehnilisi küsimusi avalike e-teenuse osutamisel,“ märkis ühenduse president Frédéric Trojani. “E-riigi Akadeemia senine koostöökogemus 50 riigiga ja Mari Pedaku panus on selles tegevuses hindamatu väärtusega.”
E-riigi Akadeemiat ühenduses esindava digitaalse identiteedi ekspert Mari Pedaku sõnul on turvaline digitaalne identiteet infoühiskonna alustalasid ja turvaliste avalike e-teenuste võti. “Oma igapäeva töös näeme, et riikide valitsused maadlevad avalike e-teenuste pakkumisel jätkuvalt turvalisuse ja privaatsuse probleemidega, seetõttu on kogemuste vahetus ja parimate praktikate kaasamine oluline tõelise läbimurde saavutamiseks. E-riigi Akadeemial on hea meel panustada oma ekspertide kogemusi ühenduse tegevusse, jagades Eesti kogemust digitaalse identiteedi arendamisel ja e-teenuste pakkumisel nii kodanikele kui ka e-residentidele,” ütles Mari Pedak.
SIA nõuandva vaatlejana asub eGA panustama SIA töörühmade töösse ja väljaannete loomisse.
Secure Identity Alliance
Secure Identity Alliance edendab jätkusuutlikku majanduskasvu ja heaolu maailmas usaldusväärsete digitaalsete identiteetide ja turvaliste e-teenuste laialdase kasutamise abil.
Allianss toetab teadmiste ja kogemustega valitsusi ja teisi riigiasutusi, aidates juurutada digitaalset identiteeti, et suurendada digitaalsete teenuste pakkumist.
Allianss ühendab valitsus-, era- ja valitsusväliseid organisatsioone, et edendada rahvusvahelist koostööd digitaalse identiteedi ning andmekaitse, privaatsuse, identiteedi ja autentimise küsimustes.
Allianss mängib olulist rolli heade tavade jagamisel ning uue põlvkonna e-identiteedi ja e-dokumendi tehnoloogiate väljatöötamisel. Viimased on olulised komponendid usaldusväärse raamistiku loomisel, et edendada e-valitsust ja üleilmset majanduskasvu.
Ühendusse juhatuse liikmed on Gemalto, Imprimerie Nationale, Safran Identity and Security, Oberthur Technologies ja Veridos.
Rohkem infot ühenduse kohta:
www.secureidentityalliance.org;
@secureidentity1Seotud lood
Kellegi arvuti pahatahtlikult krüpteerimisest, paroolide vargustest või andmete lekkimisest kuuleme viimasel ajal üsna sageli. Vähesed pole ka juhtumid, kus mõne e-keskkonna kaudu varastatakse krediitkaardi- või isikuandmeid. Selle juures on väga väär enda ja teiste petmine ning arvata, et see minuga seda nagunii ei juhtu, hoiatab ByteLife juhatuse liige ja asutaja Janek Gridin.
Anti Kuiv oli esimene inimene, kes registreerus selleaastasele IKT Aastakonverentsile, mis toimub 25. oktoobril Tallinna Loomaaia Loodushariduskeskuses. Registreerumisel andis ta teada ka oma mõtetest, mis tema arvates võiks sellisel konverenstsil käsitletud olla. ITuudised esitas selle kohta paar küsimust.
Täielikuks üleminekuks e-riigihangetele alustas rahandusministeerium koostöös infotehnoloogiakeskusega (RMIT) uue riigihangete registri väljatöötamist. Uue registri võimalused automatiseerivad ja kiirendavad e-hanke menetlusprotsessi nii hankijate kui pakkujate jaoks.
Eesti IT-sektoril on suur potentsiaal aidata riigi majandusel kasvada, kuid selleks tuleb tegeleda murekohtadega, millega silmitsi seistakse, leiavad kolm valdkonna spetsialisti.
Palju räägitakse kääridest generatsioonide vahel, tunduvalt vähem aga erinevate põlvkondade ühisosast. Edukaks koostoimimiseks ja tulemuste saavutamiseks on hädavajalik koostöö, ent kuidas tagada selle viljakus, kui inimesed hindavad üksteist vanuse järgi? Tele2 personalivaldkonna juht Helena Viiroja ja personalipartner Kerli Möldre räägivad, kuidas on neil lahendatud põlvkondade erinevuse küsimus.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele