1) riikliku äriregistri korrastamine ja standardiseerimine,
2) e-teenuste loomine ja tutvustamine,3) ettevõtete registreerimise ning litsentside või tegevuslubade taotlemisprotsesside optimeerimine ja 4) iga-aastase finantsaruandluse juurutamine.
"Ettevõtluskeskkonna kujundamisel on olnud tegu võtmetähtsusega projektiga, mis ei piirdu kaugeltki vaid tarkvaraarendusega ning on muuhulgas kutsunud esile ka olulisi muudatusi regulatiivses keskkonnas,” lisas Smitt.
Registreeritud juriidiliste isikute arv on olnud Omaanis pidevas tõusutrendis alates projekti esimeste etappide lansseerimisest 2014. aasta juunikuus. “Invest Easy portaali olulisus ei peitu pelgalt protsesside digitaliseerimises, aga mõjus, mis sel on riigi ettevõtluskliimale laiemalt. Kui 2014. aastal registreeriti Omaanis kokku 19 440 juriidilist isikut, siis 2015. aastal ulatus see arv juba 28 158ni ning tänavu on esimese kümne kuuga registreeritud juba 31 984 juriidilist isikut,” ütles Smitt.
Kokku koondab Invest Easy enda alla 76 erinevat riigi e-teenust. Portaal teeb e-teenusena kättesaadavaks valdava enamuse ettevõtjatele vajalikest nn letiteenustest – digitaalselt allkirjastatud dokumentide esitamine riiklikusse äriregistrisse, ettevõtete asutamine, ettevõtte andmete muutmine, litsentsitingimustega tutvumine ja digitaalse litsentseerimistaotluse saatmine, majandusaruande koostamine, ettevõtte lõpetamine ja mitmed teised vajalikud teenused.
Seisuga aprill 2016 on juba 243 Omaani majanduse erinevat tegevusala muudetud litsentsivabadeks, mis tähendab, et nendega saab alustada kohe, kui firma on registreeritud. Lisaks on üle 800 litsentsi, mida on võimalik taotleda online, kasutades Invest Easy portaali.
Invest Easy arendustööd algasid 2014. aasta alguses, töö toimus etappides ning projekti viimane etapp lansseeriti 2016. aasta suvel.
Maailmapanga aruanne „Doing Business 2017“, mis on järjekorras juba neljateistkümnes, reastab ja võrdleb enam kui 190 riiki, analüüsides erinevaid näitajaid ning mõõtes mitmeid aspekte regulatiivses keskkonnas, mis mõjutavad ettevõtlust ja ettevõtjaid. Näitajaid kasutatakse selleks, et analüüsida majandustulemusi ning identifitseerida, missugused reformid ettevõtlusvaldkonda puudutavates regulatsioonides on omanud soovitud mõju, kus ja miks. Hinnates ettevõtluskeskkonna lihtsust (ease of doing business), pööratakse tähelepanu järgnevale: kui lihtne on ettevõtte asutamine, saada ehitusluba, elektriühendust, registreerida vara, saada laenu, kaitsta vähemusinvestorite huvisid, maksta makse, kaubelda üle piiride, jõustada lepinguid ning lahendada maksejõuetust.