• 13.02.17, 17:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mika Lammi: Eesti on blockchain-tehnoloogia omandamisel edukas

Soome, Rootsi, Eesti ja Läti ettevõtted on teinud suuri edusamme blockchain-tehnoloogia kasutamise ja rakendamise omandamisel, ütleb Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev Mika Lammi.
Internet of Things ärivaldkonna arendusjuht ja blockchain’i spetsialist Kouvola Innovation-is Mika Lammi
  • Internet of Things ärivaldkonna arendusjuht ja blockchain’i spetsialist Kouvola Innovation-is Mika Lammi Foto: Erakogu
Mis on blockchain tehnoloogia ja kuidas aitab see tarneahelat ja logistikaäri paremaks muuta?
Kokkuvõtlikult võib öelda, et blockchain on väga erilist sorti andmebaas, millele on vormimise käigus antud täiesti uued ja ainulaadsed omadused, näiteks on andmed absoluutselt muutmatud ja seega rikkumata. Samuti on andmevahetus usaldusväärsem kui ühegi varem väljatöötatud andmebaasi tehnoloogia puhul.
Vaata ka
Veebiseminar: Blockchain tehnoloogial põhinevad ärimudelid – kas karta või kasutada?
28.02.2017 Veebiseminari viib läbi NJORD advokaadibüroo advokaat ja Tartu Ülikooli doktorant Anne Veerpalu , kes uurib ärimudelites blokiahela tehnoloogia kasutamisega seotud õiguslikke riske Info ja registreerimine SIIN.
Kas te arvate, et Soome, Rootsi, Eesti ja Läti ettevõtted on tehnoloogiaga kaasas käinud või on ikka veel vaja palju vaeva näha, et uut tehnoloogiat siinkandis tutvustada?
Ülalmainitud riikides on ettevõtted on teinud suuri edusamme blockchain-tehnoloogia kasutamise ja rakendamise omandamisel. Ometi on minna veel pikk tee, sest tehnoloogia ise on alles küpsemise viimases järgus. Tööstuslikul tasandil ja laias mastaabis seda alles hakatakse rakendama ja alles pärast seda saame lõplikult öelda, et blockchain on päral.
Räägite Pärnu konverentsil SmartLogist. Mis on SmartLog?
SmartLog on üks esimesi katseid tõestada, et blockchain’i tasub rakendada selleks, et lahendada tööstuse tasandil tekkinud probleemi. Selle projekti ulatus, aga ka otsene mõju logistikatööstusele muudavad selle väga huvitavaks vaatlusobjektiks ka teistele tööstussektori inimestele.
Te olete selle projekti kallal töötanud neljas riigis. Kui kaugele te hetkel olete jõudnud?
Praegu selle intervjuule vastates oleme paika pannud esimese akadeemilise uurimistöö tegevuskava mustandi, pannud paika esimesed pilootettevõtted, kes hakkavad projektis osalema, astunud nendega kontakti, värvanud katsetusteks tubli valimi tarneahelaomanikke ja nüüd on vaid nädalate küsimus, millal saame alustada arendustööga. Esialgseid tulemusi, mida avalikkusega jagada, ootan juba enne 2017. aasta suve.
Mika Lammi esineb 2. ja 3. märtsil toimuval , kus räägib teemaltehnoloogia ja selle seos tarneahelaga:
Pärnu Tarneahelakonverentsil "Hoiame kokku"
"Blockchain-
Kouvola Innovations’i koostöö lugu Skandinaaviamaades". 
Lisainfo ja registreerimine SIIN.
Allikas: Tööstusuudised.ee
Autor: Harro Puusild, tööstusuudised.ee toimetaja

Seotud lood

Uudised
  • 03.12.17, 19:05
Plokiahela tehnoloogia võidukäik
Plokiahela tehnoloogia võimaldab ilma infra ehitamise ja vahendajate kaasamise kuludeta pakkuda globaalselt teenuseid ja tooteid, kirjutavad Njord advokaadibüroo vandeadvokaat Anne Veerpalu ja jurist Nikolay Demchuk.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.09.24, 15:53
KPMG ekspert: kõige kiiremini tasub ära rutiine automatiseeriv AI-rakendus
Tehisintellekti rakendades toovad kõige kiiremini kulutused tagasi rahaliselt suure mõjuga lahendused, näiteks allahindluste ja lao optimeerimine, aga ka senise käsitsitöö automatiseerimine.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele