Milline on enimsoovitatud USA aktsia?

Foto: Kuvatõmmis (www.ibm.com/watson/)

Apple ei olegi USA aktsia, mida investoritele saadetavates uudiskirjades kõige rohkem soovitatakse, kirjutab MarketWatchi kolumnist Mark Hulbert.

„Uskuge või mitte, see aktsia on hoopis IBM,“ kirjutab Hulbert. „See on aktsia, mis on paljude investorite jaoks olnud juba aastaid vana, igav ja oma parimad aastat selja taha jätnud ettevõtte, mille ümber firmad nagu Apple tiire jooksevad.“

Uudiskirjas IBMi soovitavad analüütikud ja investorid ütlevad, et IBM on kasvuaktsia, millega kaubeldakse nagu väärtusaktsiaga, kirjutab kolumnist.

„Paljud uudiskirjade autorid ütlevad, et IBMi kõige suurem potentsiaal peitub ’Watsonis’,“ ütleb Hulbert. Tegemist on kognitiivse süsteemiga, mis aitab arvutite ja ettevõtete vahelist koostööd parandada.

„Tegemist on superarvutiga, mis suudab mõelda nagu inimene,“ ütles Sound Advice’i uudiskirja toimetaja Gray Cardiff. „Watson analüüsib erinevaid andmeid ning valib välja tähtsa informatsiooni, mida süsteem ettevõtte kohta õpib. Seejärel suudab Watson luua soovitusi selleks, kuidas müügitulu suurendada, kulusid kärpida või efektiivsust suurendada. IBM on sellel alal liider ning pakub ka tulevikus erinevaid võimalusi.“

Lisaks sellele toodi välja ka IBMi 12 kuu tagasivaatav hinna ja kasumi suhe, mis on praegu 12,6 – võrreldes S&P 500 indeksiga on see näitaja pea kaks korda väiksem. Samuti pakub IBM 3,9 protsendilist dividenditootlust.

Allikas: Äripäev

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821