Eestilt oodatakse digitaalse julgeoleku tuleviku kujundamisel liidri rolli

Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort  Foto: Julia-Maria Linna

Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort arutas 25. juulil Viinis eesistujariikide esindajatega sisejulgeoleku ja rändevaldkonna koostöö kaugemate eesmärkide üle Euroopa Liidus.

Peamiste suurte väljakutsetena näevad liikmesriigid sisserände paremat kontrolli ja kriisidele vastupidava varjupaigasüsteemi loomist, vägivaldse ekstremismi ja radikaliseerumise tõkestamist, politseikoostöö ja kodanikukeskse korrakaitse arendamist ning digitaalse julgeoleku tagamist.

Koorti sõnul on Eestil on suur potentsiaal olla digitaalse julgeoleku poliitika kujundaja Euroopa Liidu tasemel. „Teel, mille me läbi oleme käinud, teevad teised alles esimesi samme või plaanivad neid. Ootus, et haarame selles valdkonnas juhirolli, on väga suur. Sõltub meist endast, kuidas selle ellu suudame viia,“ ütles Koort.

Tulemuste saavutamiseks on oluline Euroopa põhiväärtuste edendamine ning terviklik lähenemine julgeolekule. Liikmesriigid otsustasid jätkata Austria eestvedamisel koostööd pikaajalise visiooni koostamiseks sisejulgeoleku ja rände valdkondades Euroopa Liidus.

Kohtumisel osalesid Euroopa Liidu nõukogu eesistujariikide esindajad praegusest ja järgmisest eesistujakolmikust, samuti Euroopa Komisjoni ja välisteenistuse esindajad.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821