Autor: ITuudised.ee • 5. september 2017

Cybernetica Sharemindi tehnoloogia sai Euroopa Komisjonilt 1,3 miljoni euro suuruse rahastuse

2016. aastal noore IT-teadlase eripreemia pälvinud Dan Bogdanov.
Autor: Erakodu

Euroopa Komisjon ja Cybernetica sõlmisid lepingu, mille alusel rahastatakse pooleteise aasta vältel Horizon 2020 alla kuuluva BiggerDecisions projekti raames Cybernetica Sharemindi tehnoloogia äriarendustegevust.

Sharemindi looja ning Cybernetica privaatsustehnoloogiate osakonna juhataja Dan Bogdanovi sõnul võimaldab rahastus tugevat rahvusvahelist kasvu.

„Kuivõrd Sharemindi tehnoloogiline arendus on kestnud juba terve kümnendi, tegeleme me praegu väga jõuliselt oma lahenduse tootestamise ning rahvusvahelistele turgudele sisenemisega,“ sõnas Bogdanov. „Meie jaoks on väga suur tunnustus, et Euroopa Komisjon näeb Sharemindis potentsiaali, mis on järjekordne hea näide teadus-ja arendustegevuse rakendamiseks reaalses äris,“ lisas Bogdanov.

Sharemind on Cybernetica privaatsustehnoloogiate osakonna peamine toode, mida on edukalt kasutatud mitmetes Euroopa Liidu projektides, aga ka erasektori rakendustes. „Meie jaoks on tegemist strateegilise investeeringuga mitte ainult Sharemindi, vaid terve Cybernetica vaates,“ sõnas Cybernetica juhatuse esimees Oliver Väärtnõu. „Me fokusseerime oma äritegevust tugevalt eksporditurgudele, kus eriti tänast andmekaitsevaldkonna päevakajalisust hinnates on Sharemindil väga tugev kasvupotentsiaal. Euroopa Komisjoni rahastus annab meile suurepärase võimaluse seda realiseerida,“ lisas Väärtnõu. 

Sharemind on uudne turvalist ühisarvutust rakendav andmetöötlustööriist, mis võimaldab analüüsida tundlikke andmeid krüpteeritud kujul.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112