Autor: ITuudised.ee • 18. september 2017

Elering käivitab täna elektroonilisi teenuseid koondava tarkvõrgu kliendiportaali

Autor: Kuvatõmmis

Elering käivitab energiaturu arendamise järgmise etapina energia tootmise ja tarbimise andmeid ning seotud teenuseid koondava tarkvõrgu kliendiportaali e.elering.ee.

„Energia hulgiturg toimib meil küllalt hästi, ent jaeturu arendamine eeldab kogu energiasektori ulatuslikku digitaliseerimist, et võimaldada nappide ressursside juures säästlikumaid, nutikamaid ning energiakandjate üleseid lahendusi,“ selgitas Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

E-eleringis saab iga energiatarbija jälgida oma elektri ja maagaasi tarbimist, võrrelda tarbimist teiste sarnaste klientidega, anda energiateenuste pakkujatele turvaliselt ligipääsu oma tarbimisandmetele, volitada teisi isikuid ennast energiatarbimist ja -teenuseid puudutavates protsessides esindama, kontrollida oma andmete kasutamist ning võrrelda erinevaid elektripakette. 

E-eleringi teevad väärtuslikuks just erinevate energiaallikate koondamine ühte portaali, võimalus volitada teisi eraisikuid enda nimel tegutsema ning Eleringi enda ka kolmandate osapoolte energiateenuste koondamine ühte nõndanimetatud äppide kaubamajja.

Lähiajal jõuavad kasutajateni juba mitmed uued rakendused, mis muudavad energiatarbimise säästlikuks ja läbimõelduks. Näiteks on teiste seas liidestamisel õhksoojuspumpade töö juhtimise või ka  ärikinnisvara energiatarbimise analüüsi lahendused. 

Elering on digitaliseerinud kogu infovahetuse ja asjaajamise elektri ülekandevõrguga liitumise protsessis, samuti taastuvenergia toetuste taotlemise lahenduse. Näiteks on päikesepaneelidega elektri tootjal võimalik end taastuvenergia toetuse saajaks registreerida loetud minutitega selliselt, et teotus hakkab edaspidi tootjale laekuma automaatselt.  

Eleringi tarkvõrgu tehniline lahendus ja kliendiportaal on avatud kolmandatele osapooltele erinevate energiateenuste ja rakenduste pakkumiseks.

Elering rahastab e-eleringi arendust teadus- ja arendustegevuse vahenditest, mille suuruseks on üks protsent ettevõte käibest.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112