Autor: ITuudised.ee • 29. september 2017

IT-ettevõte CGI võitis Euroopa Komisjoni 64,9 miljoni eurose hanke

CGI Eesti äriarendusjuht Mart Mäe
Autor: CGI Eesti

Euroopa Komisjoni maksunduse ja tollinduse peadirektoraat (DG TAXUD) valis järgmiseks viieks aastaks oma IT-süsteemide ja -protsesside kvaliteedistandardi välja töötajaks ning järelevalve teostajaks globaalse tarkvarafirma CGI. Projekti hinnanguline maksumus on 64,9 miljonit eurot.

„Euroopa Liidu ühtse maksu- ja tollipoliitika väljatöötamise ning jõustamise eest vastutav direktoraat haldab mitmeid infosüsteeme ja tarkvarasid, millest suur hulk on kasutusel ka liikmesriikides,“ sõnas CGI Eesti äriarendusjuht Mart Mäe. „Järgneval viiel aastal hakkab CGI vastutama selle eest, et maksunduse ja tollinduse peadirektoraadi  kõik olemasolevad ning uued IT-partnerid vastaksid täielikult CGI poolt välja töötatud kvaliteedistandarditele.“

„CGI-l on pikaajaline kogemus sarnaste keerukate ja paljusid riike hõlmavate projektide kvaliteedi tagamisega,“ lisas Mart Mäe. „Osutasime aastatel 2005-2014 samale direktoraadile sarnast teenust, aidates tagada nii direktoraadikesksete kui üleeuroopaliste IT-süsteemide talitluspidevust, maandada riske ning olla efektiivsem“.

1976. aastal asutatud CGI (www.cgi.ee) on globaalne IT- ja äriteenuseid pakkuv ettevõte, mis tegeleb kõrgtasemel ärikonsultatsiooni, süsteemide integratsiooni ning outsourcing teenuste pakkumisega. CGI tooteportfelli kuulub üle150 unikaalse tarkvarateenuse ja -lahenduse ning 40 riigis töötab 68 000 spetsialisti. Eestis on CGI tegutsenud üle 20 aasta ning ettevõtte Tallinna ja Tartu kontoris töötab täna 210 spetsialisti.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112