11 oktoober 2017

Washingtonis toimub kõrgetasemeline digiseminar

Toomas Hendrik Ilves  Foto: Andres Haabu

Täna, 11. oktoobril toimub Washingtonis kõrgetasemeline seminar „Digitaalsed dividendid: tee digitaalse ühiskonna poole“, mille üks korraldajatest on Euroopa Liidu eesistujamaa Eesti. Seminari avab rahandusministri eriesindaja ELi eelarve küsimustes Märt Kivine.

„Seda, kuidas me Euroopas digitaalset turgu korraldame, jälgib ja järgib kogu maailm. Eesti võttis otsusega keskenduda eesistumisperioodil digi-asjadele endale suure vastutuse,“ märkis Kivine.

„Maksustamist ja teenuste korraldust puudutavad uuenduslikud lahendused ei tohi takista majanduse arengut ega jätta kasutamata tehnoloogiast saadavat kasu. Samal ajal peavad need lahendused tugevdama tarbijate ja kodanike õigusi,“ võttis Kivine kokku digivaldkonna ühe peamise väljakutse, millele ka seminaril keskendutakse.

Seminari põhi-ettekande teeb Eesti eelmine president Toomas Hendrik Ilves, kes kõneleb eelkõige Eesti näitel digiühiskonna võimalikkusest ja võimalustest. Ilvese ettekanne rõhutab seda, et otsustav pole mitte tehnoloogia, vaid tehnoloogia pakutava kasutamine selleks õiguslikku ja halduskeskkonda luues.

Seminar keskendub laiemalt sellele, kuidas digitehnoloogia areng majandust, ühiskonda ja valitsemisviise muudab. Arutelu üheks põhiküsimuseks on, milliseid võimalusi pakub digitehnoloogia riikidele sissetuleku ja tootlikkuse edendamiseks. Teisest küljest vaadeldakse ka valdkonnaga seotud väljakutseid, nagu näiteks privaatsuse tagamine, andmete kaitse ja küberturvalisus.

Eesti korraldab üritust koostöös Maailmapanga, ÜRO Sihtasutuse ja Digitaalse Arengu Alliansiga.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112