ITuudised.ee  • 18 november 2017

Mihkelson: Eestil on Lõuna-Koreaga koostööpotentsiaali kaubavahetuses ja kübervallas

Foto: Erik Peinar

Väliskomisjoni kohtumisel Korea Vabariigi Rahvusassamblee väliskomisjoni esimehe Shim Jae-Kwoni ja teda saatva delegatsiooniga oli arutelu all koostöö laiendamine kübervaldkonnas ja kaubavahetuses ning julgeolekupoliitiline olukord Korea poolsaarel.

Komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Eesti ja kõigi lääneliitlaste huvides, et Korea poolsaar saaks tuumavabaks. „Ainus vastvõetav viis selleni jõudmiseks on diplomaatilised läbirääkimised,“ ütles Mihkelson. Ta avaldas lootust, et Põhja-Koreale kehtestatud sanktsioone rakendatakse kõigi poolt täielikult ja läbirääkimisi on võimalik pidada.

Mihkelsoni sõnul on Eesti ja Lõuna-Korea kahepoolsetes suhetes seni kasutamata võimalused kaubavahetuse märgatavaks elavdamiseks. “Eesti peaks senisest palju aktiivsemalt püüdlema Lõuna-Korea turule ning kasutama selleks Euroopa Liidu ja Korea Vabariigi vahel kehtivat vabakaubanduslepingut,” ütles Mihkelson ja lisas, et huvi Lõuna-Korea poolelt on olemas.

Mihkeslon avaldas heameelt, et kaitsealane koostöö Eesti ja Lõuna-Korea vahel on tõusnud eriti viimasel paaril aastal täiesti uuele tasemele. Sõlmitud on ühiste kavatsuste leping liikursuurtükkide ("Kõu") hankeks ning kiirelt edeneb küberkaitsealane koostöö.

Mihkelson ütles kohtumise lõpul, et Eesti ja Korea Vabariik võiksid kahepoolsete suhete tihendamise nimel mõelda tõsiselt diplomaatiliste esinduste rajamisele teineteise pealinna. “Eestil oleks eeskätt majandussuhete edendamisele keskenduvast esindusest üksnes võita,” ütles Mihkelson.

Komisjoni aseesimehe Keit Pentus-Rosimannuse sõnul tuleks edasi arendada koostööd küberkaitse valdkonnas, sest sõltumata riigi geograafilisest asukohast on see valdkond väga tähtis.

Korea Vabariigi Rahvusassamblee väliskomisjoni esimees kinnitas oma riigi valitsuse huvi nii kaubavahetuse elavdamise vastu kui ka koostöö vastu küberkaitse ja e-valitsemise vallas.  

Kohtumisel osalesid veel komisjoni liikmed Barbi Pilvre ja Henn Põlluaas.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150
Mari Sarapuu
Mari SarapuuKonverentside programmijuhtTel: 667 0251