20. novembril toimunud Euroopa Liidu üldasjade nõukogul Brüsselis valmistati ette detsembris toimuvat Euroopa Ülemkogu, arutati EL 2018. a tegevusplaani ning kolme EL institutsiooni (nõukogu, komisjon ja parlament) ühisdeklaratsiooni, mille eesmärk on kokku leppida nii 2018. aastal kui ka 2019.a esimesel veerandil kiiret käsitlemist vajavas õigusloomes.

- Eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas
- Foto: Välisministeerium
Kohtumisel kiideti heaks EL küberjulgeoleku strateegia järeldused ningdigimõõtme edendamine EL arengukoostöös. EL nõukogu eesistujana kohtumist juhatanud eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas rõhutas, et “digiteemad on Eesti jaoks olnud eesistumisajal väga olulisel kohal. Hiljuti Euroopa Komisjoni poolt uuendatud küberjulgeoleku strateegia arvestab küberteemadega erinevates eluvaldkondades ning detsembri üldasjade nõukogus saame tutvuda juba konkreetsete tegevusplaanidega“. Ta lisas, et kavas on luua ka vastavate kompetentsikeskuste võrgustik. „Laiema digitaalteema toomine EL arengukoostöösse annab aga võimaluse tõhusamalt kaasa aidata arengukoostööriikide igapäevaelu edendamisele,“ tõdes Maasikas.
Euroopa Komisjoni järgmise aasta tööprogramm puudutab nii tööhõivet, majanduskasvu kui digitaalset ühisturgu, samuti küberjulgeolekut, rändepoliitikat ja ELi rolli rahvusvahelisel tasandil. Tööprogramm lähtub aastateks 2014-2019 seatud prioriteetidest ning Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri esitatud kümnest tegevusvaldkonnast. Pärast tänast kohtumist algavad Euroopa parlamendi, nõukogu ja komisjoni läbirääkimised järgmise aasta seadusandlike prioriteetide kokkuleppimiseks.
Koos järgmise eesistujariigi Bulgaariaga esitles Maasikas 2018. aasta Euroopa poolaasta tegevuskava, milles on kirjas majanduskasvu prioriteedid järgmiseks aastaks. Lisaks avaldatakse samal ajal ka häiremehhanismi ning tööhõive aruanded ja euroala soovituste eelnõu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?