E-residentsuse projektijuht Kaspar Korjus ütles, et e-residendid ei vaja niivõrd klassikalist pangakontot, kuivõrd makse- ja arveldusteenuseid.

- E-residentsuse projektijuht Kaspar Korjus
- Foto: Andres Haabu
„Kuna e-residentide loodud uute ettevõtete arv on tublis kasvus, siis järjekorrad ja vahel ka kontode mitteavamised tulevad ikka esile,“ ütles Karjus. Tema sõnul näitab nende kogemus, et e-residendid ei vaja niivõrd klassikalist pangakontot, kuivõrd makse- ja arveldusteenuseid. "Viimastel kuudel on juba üle poolte e-residentide loodud ettevõtetest avanud arvelduskonto fintech (finantstehnoloogia – toim) ettevõtete kaudu nagu Holvi ja Transferwise ning seni on e-residendid näidanud rahulolu," rääkis Korjus.
Swedbanki kommunikatsioonijuht Kristi Roost märkis, et e-residendi staatus ei anna konto avamisel eelist võrreldes teiste mitteresidentidega ning konto avamise protsess on täpselt samasugune. See tähendab, et mitteresidendina Eesti pangas kontot avada sooviv ettevõte peab andma ülevaate oma ärist ja selle seotusest Eestiga.
Roost ütles, et kuna pank peab lisaks kliendilt endalt saadud infole koguma täiendavalt teadmisi kliendi tausta ja äritegevuse kohta, ning mitteresidentidega seotud informatsiooni kontrollimine on keerulisem, võtab konto avamise protsess ka kauem aega ja on kulukam. "Edaspidi muudab e-residentsus suhtluse pangaga kliendi jaoks siiski lihtsamaks ja mugavamaks, näiteks nad saavad dokumente digitaalselt allkirjastada," ütles Roost.
Loe Äripäevast pikemalt, kuidas eurooplane ei saa Eestis äri teha.
Autor: Kristel Härma, Äripäev
Seotud lood
TransferWise toob turule eraklientidele mõeldud piirideta virtuaalkonto ja Mastercard deebetkaardi. Alates tänasest saavad esimesed tuhat TransferWise’i klienti uut teenust kasutada, lähinädalatel aga saavad veel tuhanded kliendid kutse deebetkaarti testida. Teenus avatakse kõigile soovijatele 2018. aasta esimeses kvartalis.
Finantstehnoloogiaettevõte TransferWise toetab 25 000 euroga mittetulundusühingut Eesti 2.0. Annetuse summa koguti kokku TransferWise’i ülekandetasude pealt, mis saadeti mujalt maailmast vabariigi sünnipäevakuu vältel Eestisse. Saadava summaga plaanitakse finantseerida MTÜ Eesti 2.0 suvekooli “Hüppelaud”, mille eesmärgiks on innustada noori huvituma tehnoloogiast. TransferWise’i töötajad on eelnevalt “Hüppelaua” programmis mentoritena juba kaasa löönud.
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.