Autor: Lauri Teder • 4. jaanuar 2018

Inteli protsessorite turvavea lappimine vähendab jõudlust

Autor: Pixabay
USA kiibitootja Intel toodetud mikroprotsessorites leiti turvaviga, mille kõrvaldamine kahandab kiipide jõudlust.

Väljaande The Register uurimuse kohaselt puudutab avastus viimase kümnendi jooksul toodetud Intel x86 protsessoreid. Protsessori kerneli ehk operatsioonisüsteemi haldava mälupiirkonna ehitusvea tõttu on häkkeritel võimalik pääseda tavaprogrammide kaudu ligi ka kaitstud piirkondade andmetele, nt salasõnadele.

Turvaviga parandatakse lähipäevil Linuxi või Windowsi värskendusega, kuid väljaandega suhelnud spetsialistide hinnangul toob see kaasa ka protsessori kiiruse 5% kuni 30% vähenemise.

Lisaks tavakasutajatele mõjutab avastus mõjukaid pilveteenuseid nagu Amazon Web Services, Microsofti Azure ja Google Compute Engine.

Inteli aktsia on teinud kolmapäeval läbi juba 5-protsendise vabalanguse, sellal kui tolle peamise konkurendi, AMD väärtpaber on liikunud 8% kõrgemale.

Selle loo valguses on huvitav meenutada, et Inteli juht Brian Krzanich müüs novembri lõpus suure hulga aktsiaid kokku 24 miljoni dollari eest. Business Insiderile ütles Intel, et sellel polnud turvaprobleemidega mingit seost, kuid küsimusi tekitab selline rutakas müük sellegipoolest.

Allikas: Äripäev

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Kent-Erik SchwedeReklaamimüügi projektijuhtTel: 509 8932