Autor: ITuudised.ee • 12. märts 2018

Uus keeleäpp valib eestlaste lemmiksõna

Sel nädalal valmis keeleäpp Lemmad, mis võimaldab hinnata eestikeelsete sõnade meeldivust. Kogutud häälte tulemusel selgub eestlaste lemmiksõna.

Rakendus põhineb Eesti keele instituudi andmebaasidel, kuhu on kokku kogutud üle 170 000 eestikeelse sõna. Äpiga on ühendatud nii õigekeelsussõnaraamat, seletav sõnaraamat, sünonüümisõnastik kui ka eestikeelne vikipeedia.

„Inspiratsioon rakenduse kirjutamiseks tuli sõprade vahelisest arutelust eesti keele ilusamate sõnade üle,“ selgitas üks arendajaist Ekke Tõiv Uustalu. „Asja lähemalt uurides selgus, et meil on olemas mahukad eesti keele andmebaasid. Ja kuna 2018 on Eesti Vabariigi juubeliaasta, otsustasime kirjutada uue rakenduse, et tõsta esile eesti keele rikkust,“ lisas ta.

Ilusaima sõna valimiseks saab rakenduses anda sõnadele poolt- ja vastuhääli. Rahva lemmiksõnadest kujuneb reaalajas muutuv edetabel. Eesti keele sõprade lemmiksõna selgub jaanilaupäevaks, 23. juuniks. 

Mobiilirakendust Lemmad saab alla laadida Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefonidele Google Play Store´ist ja Apple´i telefonidele App store´ist.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Kent-Erik SchwedeReklaamimüügi projektijuhtTel: 509 8932