Autor: ITuudised.ee • 15. märts 2018

Valitsus arutab täna Euroopa Komisjoni küberpaketti

Tänasel istungil arutab valitsus Eesti seisukohti mitme Euroopa Liidu õigusakti eelnõude osas, üks neist on Euroopa Komisjoni küberpakett. Teemat selgitab ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Mullu septembris kuulutas Euroopa Komisjon välja küberpaketi, mille kesksel kohal on uuendatud küberjulgeoleku strateegia „Vastupidavusvõime, heidutus ja kaitse: tugeva küberturvalisuse tagamine ELis“.

Paketi eesmärk on euroliidu küberturvalisuse taseme tõstmine ning usalduse loomine Euroopa IKT-valdkonna toodete ja teenuste vastu. Samuti võitlus küberkuritegevusega ning diplomaatiliste käikude ja lahenduste leidmine ulatuslike küberturvalisuse intsidentide ja kriiside korral.

Eestis on koostamisel kolmas küberjulgeoleku strateegia ning paralleelselt ka võrgu- ja infosüsteemide turvalisuse direktiiv, mille eesmärk on tagada võrgu- ja infosüsteemide turvalisuse ühtlaselt kõrge tase kogu liidus. ELi küberpaketti kuuluv ühisteatis annab valituse kinnitusel seega head suunised Eesti uue küberjulgeolekustrateegia koostamiseks.

Eesti huvides on Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeameti (ENISA) arenemine selge ja püsiva mandaadiga usaldusväärseks Euroopa agentuuriks, mis toetab ja arendab liikmesriikide vahelist koostööd. Samuti toetab Eesti sertifitseerimisraamistiku kehtestamist, aga soovib võimalikult paindlikku mandaati. 

Küberturbe teadus- ja arendusvaldkonnas soovib Euroopa Komisjon luua kompetentsikeskuste võrgustiku, mida Eesti toetab. Lisaks toetab Eesti ka ELi rahvusvahelise koostöö suurenemist kolmandate riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonidega.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Kent-Erik SchwedeReklaamimüügi projektijuhtTel: 509 8932