Seoses põlenguga Keskkonnaministeeriumi serveriruumis võivad ministeeriumi valitsemisala e-teenused muutuda ajutiselt kättesaamatuks. Ministeerium ja ministeeriumi infotehnoloogia keskus tegelevad asjaolude väljaselgitamisega.
"Põleb keskkonnaministeeriumi infotehnoloogia serveriruum. Suitsu tuleb eelkõige sellest ruumist, kus on maa-ameti serverid. Asi võis alguse saada UPS-idest," ütles keskkonnaminister Siim Kiisler valitsuse pressikonventsil talle laekunud sõnumite põhjal.
Kiisleri sõnul mõjutab põleng kõiki riigi infosüsteeme, mis kasutavad maa-ameti kaardiinfot ning maa-ameti andmete kasutamine võib olla häiritud teadmata ajaks.
Ministeeriumi IT-juht Marko Arula ütles ERR-ile, et teenused on suuresti maas peaasjalikult seetõttu, et konditsioneeride süsteem on kolmel serveriruumil ühine. "Seetõttu ei saa me kahte ülejäänud serveriruumi käigus hoida."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kogu info on tema sõnul varundatud. "Praegu küll ei tundu, et me mingit infot kaotaksime. Andmete varundamine on meil olnud korralik ja selle pärast ma ei muretse."
Kella 12.50-ks oli põleng ministeeriumi pressiesindaja teatel kontrolli alla saadud. Ministeerium ja ministeeriumi infotehnoloogia keskus tegelevad asjaolude väljaselgitamisega.
Loe pikemalt
ERRi uudist.
Seotud lood
Pilveteenustega seotud arveldamine võib tekitada omajagu peavalu. Crayon koondab Amazon Web Service’i (AWS) kulud ühele arvele, annab reaalajas ülevaate tegelikest kuludest ning aitab andmepõhiste soovitustega kulusid kontrolli all hoida. Klientide jaoks on tulemus vähem manuaalset tööd ja ebameeldivaid üllatusi ning rohkem kontrolli ja kokkuhoidu.