Facebook annab kasutajatele suuremaid õigusi

Teisipäeval kuulutas Facebook, et võimaldab sotsiaalvõrgustiku kasutajatel peagi näha andmeid, mida Facebook on kolmandatelt osapooltelt kogunud, ning neid soovi korral ka kustutada.

Mõne kuu pärast valmiv funktsioon kannab nime "Clear history" ("Kustuta ajalugu") ning annab kasutajale ülevaate kõikidest veebilehtedest ja rakendusest, mis on tema tegevust Facebooki loodud Pixeli-nimelise koodijupi abil salvestanud. Lisaks kogunenud andmete kustutamisele on kasutajatel varsti võimalik oma Facebooki profiili andmete seostamine muudelt lehtedelt kogutud teabega täielikult ära keelata.

Uus funktsioon on osa Facebooki püüdest taastada kasutajate, seadusandjate ja investorite usaldus sotsiaalvõrgustiku vastu ning tõestada, et ettevõte on poliitanalüütikafirma Cambridge Analytica tegevuse avalikustamisest alguse saanud skandaalist õppinud.Kauplejad Facebooki teatele kuigi suurt rõhku ei pannud - ettevõtte aktsia on teisipäeval püsinud ligi poole protsendiga miinuses. Möödunud nädalal aitas regulatsioonihirmude vaibumine Facebooki väärtpaberil silmnähtavalt toibuda, ent aktsia hind püsib märtsi keskpaigaga võrreldes sellegipoolest umbes 7% madalamal.Allikas: Äripäev

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112