Tallinna tehnikaülikoolis (TTÜ) on 67 riigile prioriteetset eriala, mille tudengeile makstakse erialastipendiume. Teistes Eesti ülikoolides on selliseid õppekavasid kokku 35.

- TTÜ maskott Julius.
- Foto: Veiko Tõkman
Tänastel sisseastujatel on TTÜs erialastipendiume võimalik taotleda 39-l õppekaval, valikus on näiteks tootearenduse ja robootika, integreeritud tehnoloogiate, materjalitehnoloogia, hoonete sisekliima ja veetehnika erialad, kus stipendiumi suuruseks on 160 eurot kuus.
IT Akadeemia erialastipendiumi suurus on 160-300 eurot ning seda makstakse bakalaureuseõppe informaatika ning magistriõppe arvutisüsteemide ja küberkaitse erialade üliõpilastele.
TTÜ õppeprorektor Hendrik Voll kinnitas, et võrreldes teiste Eesti avalik-õiguslike ülikoolidega on tehnikaülikoolis vaieldamatult kõige enam erialasid, mille tudengitele makstakse erialastipendiume.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Miks? Sest riigil on nende õppekavade lõpetajaid väga vaja. Tugeva signaali on välja saatnud ka näiteks sihtasutus Kutsekoda, kes on analüüsinud tööturu nõudmisi ning on andnud soovituse õppida inseneriks, sest neist on kõige suurem puudus," ütles Voll.
Olenevalt erialast antakse stippe 30-50 protsendile parematest tudengitest, uutele tudengitele määratakse stippe sisseastumistulemuste alusel.
Ülikooli tudengeid toetavad ka mitmed eraisikud ning ettevõtted läbi TTÜ Arengufondi, mis on alates 1999. aastast üliõpilastele andnud kahe miljoni euro väärtuses stippe. Näiteks eelmisel õppeaastal andis arengufond tudengeile 157 440 euro ulatuses stipendiume.
Samuti saavad üliõpilased taotleda vajaduspõhist õppetoetust, erinevate koostöölepingute raames makstavaid stipendiume ning riiklikke tulemusstipendiume juhul, kui nad täidavad õppekava täies mahus.
Erialastipendiumite maksmist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Eesti riigi eelarvest.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.