• 04.07.18, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Martinson: edulugudeks on vaja head lennuühendust

Tehnoloogiasektori arenguks ning inimeste meelitamiseks tasub pöörata rohkem tähelepanu elukeskkonnale ja lennuühendustele, leiab tehnoloogiaettevõtja ja investor Allan Martinson.
Allan Martinson
  • Allan Martinson Foto: Ivar Kuldver
Martinson märkis, et idufirmade edulugude kordumiseks pole vaja midagi oluliselt keerulist teha, kuid leidub üksikuid asju, kus riik on tähtsal positsioonil. Näiteks mõjutades seda, kuidas Eestisse saab, seda nii füüsiliselt kui ka selles osas, kui lihtne on välismaa professionaalidel siia tulla ehk kui kiiresti käib töö- ja elamisloa vormistamine. „Ütlen ausalt, et viimase poolest on Eestis seis täna väga-väga hea.“
Üks peamisi probleeme on praegu pigem just nimelt lennuühenduses. „Kui räägime üldiselt kogu maailmaga ühendusest, siis mitte miski ei asenda lennukit, millega saad hommikul ära lennata ja õhtul tagasi tulla,“ sõnas ta. „Selline hea näide on see, et kui tulla Euroopa ühest suurimast tehnoloogialinnast Londonist Tallinna, siis pead sa päeva selle peale ära kulutama. See päris normaalne ei ole.“
Riigi rollist tõi ta veel näite, et inimeste meelitamisel on oluline üleüldine elukeskkond. „Selliseid üksikuid asju on vaja – kas on olemas ingliskeelne arst, ingliskeelne kool, kas remonditakse teid ja nii edasi. Me ei räägi siin Süüria põgenike siiatoomisest, me räägime siiski professionaalsete kõrgepalgaliste inimeste toomisest, mis ei tohiks kuidagi ka Eesti rahvuslastes tekitada niivõrd vastuseisu.“
Talentide konkurents
Martinson lisas, et kui aasta tagasi ei olnud idusektoris veel nii tugevalt tunda talentide peale konkurentsi, siis nüüd selle aasta valguses on hakanud üha enam tekkima inimestest puudus. „Kõik ettevõtted üritavad praegu leida inimesi väljastpoolt, aga ka seestpoolt tiritakse üksteiselt ära. Ainuke kiire lahendus sellele on spetsialistide sissetoomine.
Loe pikemalt Äripäevast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele