Autor: Indrek Kald • 15. august 2018

Tartu kogub mobiiliäpiga liikuvusandmeid

Kui Moprimi pilootprojekt osutub edukaks, kavatsetakse äppi kasutada liikuvusandmestiku kogumiseks ka edaspidi.
Foto: Moprim
Tartu linn hakkab koos Soome ettevõttega Moprim pilootprojekti raames koguma mobiilirakenduse abil andmeid kasutajate liikumisviiside kohta, et planeerida ühistransporti ja liikluskorraldust.

Linn kutsub tartlasi 17. augustil algavas pilootprojektis osalema ja andma oma panus linna ühistranspordi ja liikluskorralduse arendamisse.

Projekti eesmärgiks on ühelt poolt katsetada soomlaste välja töötatud mobiilirakendust ja teiselt poolt koguda andmeid inimeste liikumisviiside kohta Tartu linnas. Kogutud andmed on anonüümsed.

Rakendus on loodud Androidi operatsioonisüsteemi kasutatavate telefonide jaoks ja see on alla laaditav Google Play kaudu. Rakenduse nimi on Moprim Tartu Test.

Projekt kestab 20. septembrini. Saadud tulemused analüüsitakse ja oktoobri lõpuks koostatakse kokkuvõte, mis avaldatakse ka linna kodulehel.

Kogutud andmeid kasutatakse edaspidi Tartu ühistranspordi arendamisel ja liikluskorralduse kavandamisel. Kui pilootprojekt osutub edukaks, kavatsetakse mobiilirakendust kasutada liikuvusandmestiku kogumiseks ka edaspidi.

Ituudised.ee toetajad:
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105